CA Banfield – Argentinos Juniors
Ultimele 5 / 5: CA Banfield marchează 1.4 și primește 1.2. Argentinos Juniors 0.8 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 23% · Egal 28% · Oaspete 48%
Goluri / meci
1.4 + 0.8
Peste 2.5
2.22 · forma 40% / 20%
GG
Da 1.95 · Nu 1.80
Analiză CA Banfield – Argentinos Juniors
CA Banfield o primește pe Argentinos Juniors sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Primera Division (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CA Banfield are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Argentinos Juniors are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, CA Banfield a câștigat 0, Argentinos Juniors a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 07.04.2026, s-a terminat Argentinos Juniors 3–2 CA Banfield.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.10 / 3.35 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 5,0% pe piața asta), rămân 23% pentru CA Banfield, 28% pentru egal și 48% pentru Argentinos Juniors. Favorită e Argentinos Juniors. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.22 și sub 2.5 la 1.66, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,00) și cele deduse din cote (0,93 – 1,46) și ajunge la 1,02 goluri estimate pentru CA Banfield și 1,23 pentru Argentinos Juniors, adică 2,25 în total. Cu aceste valori, CA Banfield câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Argentinos Juniors câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CA Banfield | Argentinos Juniors |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-4-0 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,02 | 1,23 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 41% |
Goluri estimate
1,02 – 1,23 · total 2,25
1X2 model
30% · 29% · 41%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| CA Banfield ↓ / Argentinos . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,5 | 13,0 | 8,0 | 3,3 | 1,0 | 0,2 |
| 1 | 10,8 | 13,2 | 8,1 | 3,3 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 5,5 | 6,7 | 4,1 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 1,9 | 2,3 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CA Banfield, coloane = goluri Argentinos Juniors.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Favorit fără formă. Argentinos Juniors e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 07.04.26 | Argentinos Juniors – CA Banfield | 2–1 | 3–2 |
| 22.09.25 | Argentinos Juniors – CA Banfield | 0–0 | 3–0 |
| 08.03.25 | CA Banfield – Argentinos Juniors | 1–0 | 1–2 |
| 12.11.24 | Argentinos Juniors – CA Banfield | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CA Banfield – Argentinos Juniors?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CA Banfield – Argentinos Juniors?
Meciul face parte din Primera Division (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CA Banfield – Argentinos Juniors?
Cotele 1X2 sunt 4.10 / 3.35 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru CA Banfield, 28% egal și 48% pentru Argentinos Juniors, cu Argentinos Juniors favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în CA Banfield – Argentinos Juniors?
Modelul nostru estimează 2,25 goluri (1,02 pentru CA Banfield, 1,23 pentru Argentinos Juniors). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.