Sâmbătă17 octombrie
Live 252 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Cupa Ligii (F)

Burnley (F) – Durham (F)

Burnley (F)
ÎEÎÎE
16:00 Duminică, 18 octombrie
Durham (F)
ÎÎÎÎÎ
11.95 X3.45 23.25
1X1.25 X21.67 121.23

Ultimele 5 / 5: Burnley (F) marchează 0.2 și primește 1.4. Durham (F) 1.0 / 3.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 26% · Oaspete 28%

Goluri / meci

0.2 + 1.0

Peste 2.5

1.69 · forma 40% / 100%

GG

Da 1.62 · Nu 2.17

Analiză Burnley (F) – Durham (F)

Burnley (F) o primește pe Durham (F) duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Cupa Ligii (F) (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Burnley (F) are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 7 goluri primite (0,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Durham (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 18 goluri primite (1,0 marcate și 3,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.45 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 46% pentru Burnley (F), 26% pentru egal și 28% pentru Durham (F). Favorită e Burnley (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.17.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,20) și cele deduse din cote (1,64 – 1,22) și ajunge la 1,77 goluri estimate pentru Burnley (F) și 1,21 pentru Durham (F), adică 2,98 în total. Cu aceste valori, Burnley (F) câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Durham (F) câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,9%.

Statistici-cheie
IndicatorBurnley (F)Durham (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-30-0-5
Puncte / meci0,400,00
Goluri marcate (medie)1 (0,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)18 (3,6)
% Peste 2.540%100%
% GG20%80%
Goluri estimate (model)1,771,21
Șanse de victorie (model)51%26%

Goluri estimate

1,77 – 1,21 · total 2,98

1X2 model

51% · 23% · 26%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Burnley (F) ↓ / Durham (F) →012345
0 5,1 6,1 3,7 1,5 0,5 0,1
1 9,0 10,9 6,6 2,7 0,8 0,2
2 8,0 9,6 5,8 2,3 0,7 0,2
3 4,7 5,7 3,4 1,4 0,4 0,1
4 2,1 2,5 1,5 0,6 0,2 0,0
5 0,7 0,9 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Burnley (F), coloane = goluri Durham (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Burnley (F). Burnley (F) a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Durham (F). Durham (F) primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Burnley (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Burnley (F) are 51% în model (cotă corectă 1.96), iar cota 1.95 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.2
Goluri / meci
1.0
1.4
Primite / meci
3.6
0%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
100%
20%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Burnley (F) – Durham (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Burnley (F) – Durham (F)?

Meciul face parte din Cupa Ligii (F) (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Burnley (F) – Durham (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.45 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Burnley (F), 26% egal și 28% pentru Durham (F), cu Burnley (F) favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Burnley (F) – Durham (F)?

Modelul nostru estimează 2,98 goluri (1,77 pentru Burnley (F), 1,21 pentru Durham (F)). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Cupa Ligii (F)
17.10
17:00
Watford (F) – Leicester (F) 6.101.37
18.10
16:00
Newcastle (F) – Sunderland (F) 1.525.00
18.10
16:00
Wolverhampton (F) – Ipswich (F) 3.002.10