Bristol City (F) – Southampton (F)
Ultimele 5 / 5: Bristol City (F) marchează 1.6 și primește 1.4. Southampton (F) 0.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 26% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.6 + 0.6
Peste 2.5
1.70 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.62 · Nu 2.15
Analiză Bristol City (F) – Southampton (F)
Bristol City (F) o primește pe Southampton (F) duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Cupa Ligii (F) (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bristol City (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Southampton (F) are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bristol City (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Bristol City (F) a câștigat 2, Southampton (F) a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 6. Ultima întâlnire, pe 04.10.2026, s-a terminat Bristol City (F) 2–1 Southampton (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.45 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 45% pentru Bristol City (F), 26% pentru egal și 29% pentru Southampton (F). Favorită e Bristol City (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.15.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,00) și cele deduse din cote (1,60 – 1,25) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Bristol City (F) și 1,13 pentru Southampton (F), adică 2,63 în total. Cu aceste valori, Bristol City (F) câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Southampton (F) câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%.
| Indicator | Bristol City (F) | Southampton (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 0-3-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 1,13 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 28% |
Goluri estimate
1,50 – 1,13 · total 2,63
1X2 model
46% · 26% · 28%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Bristol Cit. ↓ / Southampton. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,2 | 8,1 | 4,6 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 10,8 | 12,2 | 6,9 | 2,6 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 8,1 | 9,2 | 5,2 | 2,0 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 4,1 | 4,6 | 2,6 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,5 | 1,7 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bristol City (F), coloane = goluri Southampton (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.28 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 04.10.26 | Bristol City (F) – Southampton (F) | 0–1 | 2–1 |
| 15.02.26 | Bristol City (F) – Southampton (F) | 0–1 | 0–2 |
| 18.01.26 | Southampton (F) – Bristol City (F) | 1–0 | 1–1 |
| 21.09.25 | Southampton (F) – Bristol City (F) | 0–0 | 0–1 |
| 16.02.25 | Bristol City (F) – Southampton (F) | 0–0 | 0–0 |
| 08.09.24 | Southampton (F) – Bristol City (F) | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bristol City (F) – Southampton (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bristol City (F) – Southampton (F)?
Meciul face parte din Cupa Ligii (F) (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bristol City (F) – Southampton (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.45 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Bristol City (F), 26% egal și 29% pentru Southampton (F), cu Bristol City (F) favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Bristol City (F) – Southampton (F)?
Modelul nostru estimează 2,63 goluri (1,50 pentru Bristol City (F), 1,13 pentru Southampton (F)). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.