Brito SC – Sernache
Ultimele 5 / 5: Brito SC marchează 1.4 și primește 1.8. Sernache 1.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 29% · Egal 27% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1.4 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Brito SC – Sernache
Brito SC o primește pe Sernache duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Taca de Portugal (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Brito SC are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Sernache are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.45 / 2.05. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 29% pentru Brito SC, 27% pentru egal și 45% pentru Sernache. Favorită e Sernache.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Brito SC și 1,50 pentru Sernache, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Brito SC câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Sernache câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Brito SC | Sernache |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 20% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 36% |
Goluri estimate
1,60 – 1,50 · total 3,10
1X2 model
40% · 24% · 36%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Brito SC ↓ / Sernache → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 6,8 | 5,1 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 7,2 | 10,8 | 8,1 | 4,1 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,8 | 8,6 | 6,5 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 3,1 | 4,6 | 3,5 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,2 | 1,8 | 1,4 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Brito SC, coloane = goluri Sernache.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Brito SC. Brito SC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Sernache. Sernache primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Brito SC 40%, egal 24%, Sernache 36%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Brito SC – Sernache?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Brito SC – Sernache?
Meciul face parte din Taca de Portugal (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Brito SC – Sernache?
Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.45 / 2.05. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Brito SC, 27% egal și 45% pentru Sernache, cu Sernache favorită la cota 2.05.
Câte goluri se așteaptă în Brito SC – Sernache?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,60 pentru Brito SC, 1,50 pentru Sernache). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.