ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane
Ultimele 5 / 5: ES Hammam Sousse marchează 0.2 și primește 1.4. US Ben Guerdane 1.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 34% · Oaspete 32%
Goluri / meci
0.2 + 1.8
Peste 2.5
2.70 · forma 20% / 60%
GG
Da 2.22 · Nu 1.59
Analiză ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane
ES Hammam Sousse o primește pe US Ben Guerdane sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Ligue 1 (Tunisia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
ES Hammam Sousse are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 7 goluri primite (0,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. US Ben Guerdane are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, US Ben Guerdane stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 10.04.2022, ES Hammam Sousse 1–1 US Ben Guerdane. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.70 / 2.67 / 2.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 34% pentru ES Hammam Sousse, 34% pentru egal și 32% pentru US Ben Guerdane. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.70 și sub 2.5 la 1.37, adică 34% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.22 și Nu la 1.59.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,60) și cele deduse din cote (1,05 – 1,00) și ajunge la 0,87 goluri estimate pentru ES Hammam Sousse și 1,30 pentru US Ben Guerdane, adică 2,17 în total. Cu aceste valori, ES Hammam Sousse câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 28%, iar US Ben Guerdane câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 37%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | ES Hammam Sousse | US Ben Guerdane |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,20 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,87 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 47% |
Goluri estimate
0,87 – 1,30 · total 2,17
1X2 model
25% · 28% · 47%
Peste 2.5 model
37% · cotă corectă 2.70
GG model
42% · cotă corectă 2.38
Sub 2.5: 63% · Peste 2.5: 37% · total goluri în 90 de minute
| ES Hammam S. ↓ / US Ben Guer. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,4 | 14,8 | 9,6 | 4,2 | 1,4 | 0,4 |
| 1 | 9,9 | 12,9 | 8,4 | 3,6 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 4,3 | 5,6 | 3,7 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 1,3 | 1,6 | 1,1 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri ES Hammam Sousse, coloane = goluri US Ben Guerdane.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: ES Hammam Sousse. ES Hammam Sousse a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.39 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.37 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.04.22 | ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane | 0–0 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane?
Meciul face parte din Ligue 1 (Tunisia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane?
Cotele 1X2 sunt 2.70 / 2.67 / 2.90. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru ES Hammam Sousse, 34% egal și 32% pentru US Ben Guerdane, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în ES Hammam Sousse – US Ben Guerdane?
Modelul nostru estimează 2,17 goluri (0,87 pentru ES Hammam Sousse, 1,30 pentru US Ben Guerdane). Peste 2.5 goluri are 37%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 0–1.