Sâmbătă17 octombrie
Live 105 Pune pont

BraziliaBrazilia · Carioca, Serie B2

Barra Mansa – Serra Macaense

Barra Mansa
ÎEÎVE
21:00 Duminică, 18 octombrie
Serra Macaense
EVVVV
13.40 X3.35 21.95
1X1.69 X21.23 121.23

Ultimele 5 / 5: Barra Mansa marchează 0.6 și primește 1.0. Serra Macaense 2.4 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 27% · Egal 27% · Oaspete 46%

Goluri / meci

0.6 + 2.4

Peste 2.5

— · forma 20% / 80%

GG

—

Analiză Barra Mansa – Serra Macaense

Barra Mansa o primește pe Serra Macaense duminică, 18 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Carioca, Serie B2 (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Barra Mansa are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 5 goluri primite (0,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Serra Macaense are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 4 goluri primite (2,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Serra Macaense stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Barra Mansa a câștigat 1, Serra Macaense a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 05.10.2025, s-a terminat Barra Mansa 1–1 Serra Macaense.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.35 / 1.95. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 27% pentru Barra Mansa, 27% pentru egal și 46% pentru Serra Macaense. Favorită e Serra Macaense.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Barra Mansa și 1,70 pentru Serra Macaense, adică 2,40 în total. Cu aceste valori, Barra Mansa câștigă în 15% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Serra Macaense câștigă în 61%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBarra MansaSerra Macaense
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-24-1-0
Puncte / meci1,002,60
Goluri marcate (medie)3 (0,6)12 (2,4)
Goluri primite (medie)5 (1,0)4 (0,8)
% Peste 2.520%80%
% GG20%60%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)0,701,70
Șanse de victorie (model)15%61%

Goluri estimate

0,70 – 1,70 · total 2,40

1X2 model

15% · 24% · 61%

Peste 2.5 model

43% · cotă corectă 2.33

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Barra Mansa ↓ / Serra Macae. →012345
0 9,1 15,4 13,1 7,4 3,2 1,1
1 6,4 10,8 9,2 5,2 2,2 0,8
2 2,2 3,8 3,2 1,8 0,8 0,3
3 0,5 0,9 0,7 0,4 0,2 0,1
4 0,1 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Barra Mansa, coloane = goluri Serra Macaense.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Serra Macaense are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.95 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75). Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
2.4
1.0
Primite / meci
0.8
20%
Victorii
80%
20%
Peste 2.5
80%
20%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Barra Mansa – Serra Macaense?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Barra Mansa – Serra Macaense?

Meciul face parte din Carioca, Serie B2 (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Barra Mansa – Serra Macaense?

Cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.35 / 1.95. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Barra Mansa, 27% egal și 46% pentru Serra Macaense, cu Serra Macaense favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Barra Mansa – Serra Macaense?

Modelul nostru estimează 2,40 goluri (0,70 pentru Barra Mansa, 1,70 pentru Serra Macaense). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din Carioca, Serie B2
18.10
21:00
7 de Abril – Buzios RJ 1.465.40