Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

GuatemalaGuatemala · Liga Nacional - Apertura

Aurora FC - Comunicaciones

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

GuatemalaLiga Nacional - Apertura · Guatemala Final
Aurora FC
VÎÎEÎ
Final3-1Pauză 3-0
Comunicaciones
ÎVEÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Aurora FC 94%Egal 4%Comunicaciones 2%

Aurora FC 3-1 Comunicaciones: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Aurora FC 3-1 Comunicaciones (pauză 3-0). Înainte de start, modelul dădea 62% pentru victoria lui Aurora FC, iar cotele fără marjă 94%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (43%). Scorul exact 3-1 avea 5,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (6-7) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Aurora FCîn meciComunicaciones
6
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Aurora FC vs Comunicaciones

Aurora FC marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. Comunicaciones marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. Ultimele 5 întâlniri directe: Aurora FC 3, egal 1, Comunicaciones 1.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
43%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Aurora FCultimele 5Comunicaciones
0,80
Puncte / meci
0,80
1,0
Goluri marcate / meci
0,8
2,0
Goluri primite / meci
1,6
1
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Aurora FC și ultimele 5 Comunicaciones, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Aurora FC1-1-3

V
Aurora FC - Comunicaciones09.08.26 · Liga Nacional - Apertura
3-1
Î
Xelaju MC - Aurora FC04.08.26 · Liga Nacional - Apertura
3-1
Î
Aurora FC - Guastatoya26.07.26 · Liga Nacional - Apertura
0-1
E
Aurora FC - Deportivo Mictlan27.04.26 · Liga Nacional - Clausura
1-1
Î
Mixco - Aurora FC19.04.26 · Liga Nacional - Clausura
4-0

Comunicaciones1-1-3

Î
Aurora FC - Comunicaciones09.08.26 · Liga Nacional - Apertura
3-1
V
Comunicaciones - Deportivo San Pedro02.08.26 · Liga Nacional - Apertura
1-0
E
CD Suchitepequez - Comunicaciones27.07.26 · Liga Nacional - Apertura
0-0
Î
Xelaju MC - Comunicaciones11.05.26 · Liga Nacional - Clausura
2-0
Î
Antigua - Comunicaciones30.04.26 · Liga Nacional - Clausura
3-2

Întâlniri directe Aurora FC - Comunicaciones

Aurora FC 3Egal 1Comunicaciones 1
V
Aurora FC - Comunicaciones09.08.2026 · pauză 3-0
3-1
Î
Comunicaciones - Aurora FC11.04.2026 · pauză 0-0
1-0
V
Aurora FC - Comunicaciones22.02.2026 · pauză 1-0
2-0
E
Aurora FC - Comunicaciones06.11.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Comunicaciones - Aurora FC31.08.2025 · pauză 0-2
0-2

V/E/Î din perspectiva Aurora FC. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Aurora FC - Comunicaciones

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Aurora FC1.0094% fără marjă
X · Egal22.004% fără marjă
2 · Comunicaciones50.002% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.52
X2 1.31
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.40
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.27

Ambele marchează

GG Da 2.00
GG Nu 1.73

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.26
Pauză peste 1.5 3.15

Cornere

Sub 9.5 1.73
Peste 9.5 2.00

Analiza de dinainte de meci

Aurora FC - Comunicaciones s-a jucat duminică, 9 august, în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Aurora FC vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Comunicaciones are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 4-8.

În ultimele 5 întâlniri directe, Aurora FC a câștigat de 3 ori, Comunicaciones o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Aurora FC - Comunicaciones 3-1, pe 9 august 2026.

Casele o dau favorită pe Aurora FC, la 1.00, cu egalul la 22.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 94% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.27, iar GG la 2.00.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,8 pentru Aurora FC și 0,7 pentru Comunicaciones. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 62% la victorie, față de 94%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Aurora FC, modelul calculează 62%. Cota de 1.00 e sub cea corectă (1.61) și nu merită. Sub 2.5 goluri are 55% în model, dar la 1.53 plătește sub cota corectă de 1.82. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Aurora FC - Comunicaciones

Goluri estimate: 1,76 Aurora FC și 0,73 Comunicaciones, total 2,49. 1X2 în model: 62% · 23% · 15%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 43% (cotă corectă 2.33). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-014,6%2-012,8%1-110,7%2-19,4%0-08,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Aurora FC. Aurora FC a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Comunicaciones. Comunicaciones a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Aurora FC e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză3-0
Cornere6-7
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startAurora FC · 1.00
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Aurora FC - Comunicaciones?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 00:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Aurora FC - Comunicaciones?

În Liga Nacional - Apertura (Guatemala).

Unde s-a jucat Aurora FC - Comunicaciones?

Pe Stadionul Cementos Progreso, în Ciudad de Guatemala, duminică, 9 august, ora 00:00 (ora României).

Cine era favorită în Aurora FC - Comunicaciones?

Aurora FC pleca favorită, la cota 1.00. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Aurora FC - Comunicaciones?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Liga Nacional - Apertura

Toată liga →