Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Ansan Greeners - Gimhae

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Ansan Greeners
EVÎÎV
Final2-2Pauză 1-2
Gimhae
EÎEVV
Șanse înainte de meci, după cote
Ansan Greeners 34%Egal 28%Gimhae 37%

Ansan Greeners 2-2 Gimhae: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ansan Greeners 2-2 Gimhae (pauză 1-2). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG a ieșit (55%). Scorul exact 2-2 avea 5,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (1-4) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Ansan Greenersîn meciGimhae
1
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ansan Greeners vs Gimhae

Ansan Greeners marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,0. Gimhae marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,0.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ansan Greenersultimele 5Gimhae
1,40
Puncte / meci
1,60
1,0
Goluri marcate / meci
1,8
2,0
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
40%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Ansan Greeners și ultimele 5 Gimhae, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ansan Greeners2-1-2

E
Ansan Greeners - Gimhae02.08.26 · K League 2
2-2
V
Paju Citizen - Ansan Greeners26.07.26 · K League 2
0-1
Î
Gyeongnam - Ansan Greeners19.07.26 · K League 2
5-0
Î
Ansan Greeners - Jinju Citizen15.07.26 · Cupa
0-2
V
Ansan Greeners - Suwon Bluewings11.07.26 · K League 2
2-1

Gimhae2-2-1

E
Ansan Greeners - Gimhae02.08.26 · K League 2
2-2
Î
Gimhae - Seongnam29.07.26 · Cupa
0-1
E
Gimhae - Cheongju24.07.26 · K League 2
1-1
V
Changwon City - Gimhae15.07.26 · Cupa
1-5
V
Cheonan City - Gimhae10.07.26 · K League 2
0-1

Întâlniri directe Ansan Greeners - Gimhae

Ansan Greeners 1Egal 1Gimhae 0
E
Ansan Greeners - Gimhae02.08.2026 · pauză 1-2
2-2
V
Gimhae - Ansan Greeners28.02.2026 · pauză 1-0
1-4

V/E/Î din perspectiva Ansan Greeners. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ansan Greeners - Gimhae

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ansan Greeners2.7034% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Gimhae2.4737% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.57
X2 1.34
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.27
Sub 2.5 1.83
Peste 2.5 1.87

Ambele marchează

GG Da 1.71
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.41
Pauză peste 1.5 2.70

Analiza de dinainte de meci

Ansan Greeners - Gimhae s-a jucat duminică, 2 august, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Ansan Greeners vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 10. În ultimele 5 meciuri, Gimhae are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 9-5.

În ultimele 2 întâlniri directe, Ansan Greeners a câștigat o dată, Gimhae niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,5 goluri în medie. Ultima: Ansan Greeners - Gimhae 2-2, pe 2 august 2026.

La case, diferența e mică: Ansan Greeners are cota 2.70, Gimhae 2.47. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.87, iar GG la 1.71.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Ansan Greeners și 1,6 pentru Gimhae. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 27% la victorie, față de 34%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 73%. Cota de 1.34 e corectă, fără plus. Peste 1.5 goluri are 77% în model, iar 1.27 e aproape de cota corectă (1.30). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Ansan Greeners - Gimhae

Goluri estimate: 1,15 Ansan Greeners și 1,63 Gimhae, total 2,78. 1X2 în model: 27% · 25% · 48%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%0-110,1%1-29,5%0-28,2%1-07,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ansan Greeners. Ansan Greeners a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză1-2
Cornere1-4
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startGimhae · 2.47
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ansan Greeners - Gimhae?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Ansan Greeners - Gimhae?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Cine era favorită în Ansan Greeners - Gimhae?

Niciuna clar: cotele erau 2.70 la gazde și 2.47 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Ansan Greeners - Gimhae?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →