Alondras CF – Boiro
Ultimele 5 / 5: Alondras CF marchează 1.6 și primește 1.8. Boiro 1.6 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 30% · Oaspete 34%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
2.12 · forma 40% / 20%
GG
Da 1.85 · Nu 1.85
Analiză Alondras CF – Boiro
Alondras CF o primește pe Boiro duminică, 18 octombrie, ora 17:15 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Alondras CF are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Boiro are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Boiro stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Alondras CF a câștigat 0, Boiro a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Boiro 1–0 Alondras CF.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.05 / 2.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 36% pentru Alondras CF, 30% pentru egal și 34% pentru Boiro. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.63, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,70) și cele deduse din cote (1,23 – 1,19) și ajunge la 1,21 goluri estimate pentru Alondras CF și 1,44 pentru Boiro, adică 2,65 în total. Cu aceste valori, Alondras CF câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Boiro câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%.
| Indicator | Alondras CF | Boiro |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,21 | 1,44 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 42% |
Goluri estimate
1,21 – 1,44 · total 2,65
1X2 model
32% · 26% · 42%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Alondras CF ↓ / Boiro → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,1 | 10,2 | 7,3 | 3,5 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 8,5 | 12,3 | 8,9 | 4,3 | 1,5 | 0,4 |
| 2 | 5,2 | 7,4 | 5,4 | 2,6 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 2,1 | 3,0 | 2,2 | 1,0 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,6 | 0,9 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Alondras CF, coloane = goluri Boiro.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Alondras CF. Alondras CF primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.03.26 | Boiro – Alondras CF | 1–0 | 1–0 |
| 09.11.25 | Alondras CF – Boiro | 0–2 | 2–2 |
| 02.02.25 | Alondras CF – Boiro | 0–0 | 1–1 |
| 22.09.24 | Boiro – Alondras CF | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Alondras CF – Boiro?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Alondras CF – Boiro?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Alondras CF – Boiro?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.05 / 2.65. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Alondras CF, 30% egal și 34% pentru Boiro, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Alondras CF – Boiro?
Modelul nostru estimează 2,65 goluri (1,21 pentru Alondras CF, 1,44 pentru Boiro). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.