Duminică18 octombrie
Live 154 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kansallinen Liiga (F)

Aland United (F) - Ilves Tampere (F)

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

FinlandaKansallinen Liiga (F) · Finlanda Final
Aland United (F)
VVVVÎ
Final3-0Pauză 0-0
Ilves Tampere (F)
VEVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Aland United (F) 61%Egal 19%Ilves Tampere (F) 19%

Aland United (F) 3-0 Ilves Tampere (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Aland United (F) 3-0 Ilves Tampere (F) (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 63% pentru victoria lui Aland United (F), iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 73%), iar GG n-a ieșit (NG avea 33%). Scorul exact 3-0 avea 5,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (9-1) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Aland United (F)în meciIlves Tampere (F)
9
Cornere
1
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Aland United (F) vs Ilves Tampere (F)

Aland United (F) marchează 3,2 goluri pe meci și primește 1,0. Ilves Tampere (F) marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,0. La Aland United (F), 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Aland United (F) 4, egal 0, Ilves Tampere (F) 1.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
67%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Aland United (F)ultimele 5Ilves Tampere (F)
2,40
Puncte / meci
1,40
3,2
Goluri marcate / meci
1,8
1,0
Goluri primite / meci
2,0
4
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
80%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Aland United (F) și ultimele 5 Ilves Tampere (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Aland United (F)4-0-1

V
Aland United (F) - VIFK (F)25.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
6-1
V
KuPS (F) - Aland United (F)18.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-3
V
Aland United (F) - PK-35 Vantaa (F)12.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
4-1
V
Ilves Tampere (F) - Aland United (F)04.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-2
Î
Aland United (F) - KuPS (F)01.07.26 · Cupa (F)
1-2

Ilves Tampere (F)2-1-2

V
HPS (F) - Ilves Tampere (F)25.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-2
E
Ilves Tampere (F) - IF Gnistan (F)18.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
2-2
V
KuPS (F) - Ilves Tampere (F)12.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
2-4
Î
Ilves Tampere (F) - Aland United (F)04.07.26 · Kansallinen Liiga (F)
0-2
Î
Ilves Tampere (F) - HJK Helsinki (F)27.06.26 · Kansallinen Liiga (F)
1-3

Întâlniri directe Aland United (F) - Ilves Tampere (F)

Aland United (F) 4Egal 0Ilves Tampere (F) 1
V
Ilves Tampere (F) - Aland United (F)04.07.2026 · pauză 0-1
0-2
V
Aland United (F) - Ilves Tampere (F)03.05.2026 · pauză 3-1
4-1
V
Ilves Tampere (F) - Aland United (F)07.07.2024 · pauză 0-1
0-1
Î
Aland United (F) - Ilves Tampere (F)20.04.2024 · pauză 0-1
1-3

V/E/Î din perspectiva Aland United (F). 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Aland United (F) - Ilves Tampere (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Aland United (F)1.4661% fără marjă
X · Egal4.6519% fără marjă
2 · Ilves Tampere (F)4.6519% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.08
X2 2.57
12 1.11

Goluri

Sub 2.5 2.95
Peste 2.5 1.30

Ambele marchează

GG Da 1.50
GG Nu 2.42

Analiza de dinainte de meci

Aland United (F) - Ilves Tampere (F) s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Kansallinen Liiga (F) (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Aland United (F) are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 16-5. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Ilves Tampere (F) vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Aland United (F) a câștigat de 4 ori, Ilves Tampere (F) o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Ilves Tampere (F) - Aland United (F) 0-2, pe 4 iulie 2026.

Aland United (F) pleacă favorită, la cota 1.46. Egalul e la 4.65, iar Ilves Tampere (F) la 4.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.30, iar GG la 1.50.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru Aland United (F) și 1,3 pentru Ilves Tampere (F). Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Aland United (F), modelul calculează 63%. Cota de 1.46 e sub cea corectă (1.59) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 73% în model, dar la 1.30 plătește sub cota corectă de 1.37. Ambele marchează (GG): 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. Cota 1.50 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Aland United (F) - Ilves Tampere (F)

Goluri estimate: 2,47 Aland United (F) și 1,33 Ilves Tampere (F), total 3,80. 1X2 în model: 63% · 18% · 19%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 67% (cotă corectă 1.49). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

2-19,1%3-17,5%1-17,3%2-06,8%2-26,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ilves Tampere (F). Ilves Tampere (F) a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză0-0
Cornere9-1
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startAland United (F) · 1.46
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Aland United (F) - Ilves Tampere (F)?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Aland United (F) - Ilves Tampere (F)?

În Kansallinen Liiga (F) (Finlanda).

Unde s-a jucat Aland United (F) - Ilves Tampere (F)?

Pe Arena Wiklöf Holding, în Maarianhamina (Mariehamn), Ahvenanmaa (Åland), sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Aland United (F) - Ilves Tampere (F)?

Aland United (F) pleca favorită, la cota 1.46. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Aland United (F) - Ilves Tampere (F)?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Kansallinen Liiga (F)

Toată liga →