Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Ahlafors IF - Grebbestads IF

Statistici și rezultat final · vineri, 14 august

SuediaDivision 2 · Suedia Final
Ahlafors IF
VVEEE
Final3-1Pauză 1-0
Grebbestads IF
ÎEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Ahlafors IF 45%Egal 26%Grebbestads IF 29%

Ahlafors IF 3-1 Grebbestads IF: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Ahlafors IF 3-1 Grebbestads IF (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Ahlafors IF, iar cotele fără marjă 45%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 3-1 avea 5,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (7-4) și 6 cartonașe galbene (4-2).

Ahlafors IFîn meciGrebbestads IF
7
Cornere
4
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Ahlafors IF vs Grebbestads IF

Ahlafors IF marchează 1,6 goluri pe meci și primește 0,8. Grebbestads IF marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,8. La Grebbestads IF, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 6 întâlniri directe: Ahlafors IF 4, egal 1, Grebbestads IF 1.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Ahlafors IFultimele 5Grebbestads IF
1,80
Puncte / meci
2,00
1,6
Goluri marcate / meci
2,0
0,8
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
100%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Ahlafors IF și ultimele 5 Grebbestads IF, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ahlafors IF2-3-0

V
Ahlafors IF - Grebbestads IF14.08.26 · Division 2
3-1
V
Ahlafors IF - IF Karlstad08.08.26 · Division 2
2-0
E
IFK Skovde - Ahlafors IF31.07.26 · Division 2
0-0
E
Ahlafors IF - IK Tord27.06.26 · Division 2
2-2
E
Ahlafors IF - Skara FC18.06.26 · Division 2
1-1

Grebbestads IF3-1-1

Î
Ahlafors IF - Grebbestads IF14.08.26 · Division 2
3-1
E
Grebbestads IF - IFK Skovde08.08.26 · Division 2
1-1
V
IF Karlstad - Grebbestads IF31.07.26 · Division 2
1-2
V
Grebbestads IF - IFK Kumla24.06.26 · Division 2
2-1
V
Grebbestads IF - Vanersborgs IF18.06.26 · Division 2
4-3

Întâlniri directe Ahlafors IF - Grebbestads IF

Ahlafors IF 4Egal 1Grebbestads IF 1
V
Ahlafors IF - Grebbestads IF14.08.2026 · pauză 1-0
3-1
V0-2
Î1-0
V2-1
V
Ahlafors IF - Grebbestads IF28.06.2024 · pauză 2-2
4-3
E2-2

V/E/Î din perspectiva Ahlafors IF. 4 din 6 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Ahlafors IF - Grebbestads IF

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Ahlafors IF2.0045% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Grebbestads IF3.1529% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.19
X2 1.90
12 1.18

Goluri

Sub 2.5 2.57
Peste 2.5 1.41

Ambele marchează

GG Da 1.45
GG Nu 2.55

Analiza de dinainte de meci

Ahlafors IF - Grebbestads IF s-a jucat vineri, 14 august, în Division 2 (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Ahlafors IF n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 8-4. Grebbestads IF vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 6 întâlniri directe, Ahlafors IF a câștigat de 4 ori, Grebbestads IF o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Ahlafors IF - Grebbestads IF 3-1, pe 14 august 2026.

Ahlafors IF pleacă favorită, la cota 2.00. Egalul e la 3.50, iar Grebbestads IF la 3.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.41, iar GG la 1.45.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,8 pentru Ahlafors IF și 1,4 pentru Grebbestads IF. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. La 1.19, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 62%. Cota de 1.41 e sub cea corectă (1.61) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 63% în model, dar la 1.45 plătește sub cota corectă de 1.59. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Ahlafors IF - Grebbestads IF

Goluri estimate: 1,78 Ahlafors IF și 1,43 Grebbestads IF, total 3,21. 1X2 în model: 46% · 23% · 31%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%2-19,1%1-27,3%1-07,2%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Grebbestads IF. Grebbestads IF a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-0
Cornere7-4
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startAhlafors IF · 2.00
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Ahlafors IF - Grebbestads IF?

S-a jucat vineri, 14 august, ora 19:30 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Ahlafors IF - Grebbestads IF?

În Division 2 (Suedia).

Unde s-a jucat Ahlafors IF - Grebbestads IF?

Pe Svenska Stenhus Arena, în Alafors, vineri, 14 august, ora 19:30 (ora României).

Cine era favorită în Ahlafors IF - Grebbestads IF?

Ahlafors IF pleca favorită, la cota 2.00. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Ahlafors IF - Grebbestads IF?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din Division 2

Toată liga →