Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

SlovaciaSlovacia · League U19

Zeleziarne Podbrezova U19 – Spartak Trnava U19

12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Spartak Trnava U19
VÎVVÎ
12.17 X3.65 22.65
1X1.37 X21.55 121.19

Ultimele 5 / 5: Zeleziarne Podbrezova U19 marchează 2.2 și primește 1.4. Spartak Trnava U19 2.8 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 25% · Oaspete 34%

Goluri / meci

2.2 + 2.8

Peste 2.5

1.37 · forma 100% / 100%

GG

Da 1.38 · Nu 2.82

Analiză Zeleziarne Podbrezova U19 – Spartak Trnava U19

Zeleziarne Podbrezova U19 o primește pe Spartak Trnava U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în League U19 (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Zeleziarne Podbrezova U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Spartak Trnava U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 12 goluri primite (2,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Zeleziarne Podbrezova U19 a câștigat 1, Spartak Trnava U19 a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 26.05.2026, s-a terminat Spartak Trnava U19 4–2 Zeleziarne Podbrezova U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.65 / 2.65. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 41% pentru Zeleziarne Podbrezova U19, 25% pentru egal și 34% pentru Spartak Trnava U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.38 și Nu la 2.82.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 2,10) și cele deduse din cote (1,80 – 1,62) și ajunge la 2,05 goluri estimate pentru Zeleziarne Podbrezova U19 și 1,86 pentru Spartak Trnava U19, adică 3,91 în total. Cu aceste valori, Zeleziarne Podbrezova U19 câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Spartak Trnava U19 câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,8%.

Statistici-cheie
IndicatorZeleziarne Podbrezova U19Spartak Trnava U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-0-2
Puncte / meci2,001,80
Goluri marcate (medie)11 (2,2)14 (2,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)12 (2,4)
% Peste 2.5100%100%
% GG80%100%
Victorii H2H (5 meciuri)13
Goluri estimate (model)2,051,86
Șanse de victorie (model)43%36%

Goluri estimate

2,05 – 1,86 · total 3,91

1X2 model

43% · 21% · 36%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

74% · cotă corectă 1.35

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Zeleziarne . ↓ / Spartak Trn. →012345
0 2,0 3,7 3,5 2,1 1,0 0,4
1 4,1 7,6 7,1 4,4 2,0 0,8
2 4,2 7,8 7,3 4,5 2,1 0,8
3 2,9 5,4 5,0 3,1 1,4 0,5
4 1,5 2,7 2,6 1,6 0,7 0,3
5 0,6 1,1 1,0 0,6 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zeleziarne Podbrezova U19, coloane = goluri Spartak Trnava U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Spartak Trnava U19. Spartak Trnava U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,40 goluri, cotele doar 3,42. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Zeleziarne Podbrezova U19 43%, egal 21%, Spartak Trnava U19 36%. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.37 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.38 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.8
1.4
Primite / meci
2.4
60%
Victorii
60%
100%
Peste 2.5
100%
80%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Zeleziarne Podbrezova U19 – Spartak Trnava U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Zeleziarne Podbrezova U19 – Spartak Trnava U19?

Meciul face parte din League U19 (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Zeleziarne Podbrezova U19 – Spartak Trnava U19?

Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.65 / 2.65. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Zeleziarne Podbrezova U19, 25% egal și 34% pentru Spartak Trnava U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Zeleziarne Podbrezova U19 – Spartak Trnava U19?

Modelul nostru estimează 3,91 goluri (2,05 pentru Zeleziarne Podbrezova U19, 1,86 pentru Spartak Trnava U19). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din League U19
17.10
12:00
Petrzalka U19 – Zilina U19 3.201.97
17.10
12:00
Ruzomberok U19 – FC Kosice U19 2.053.00
17.10
14:00
Trencin U19 – Tatran Presov U19 1.663.90