Dukla Banska Bystrica U19 – MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19
Ultimele 5 / 5: Dukla Banska Bystrica U19 marchează 1.8 și primește 1.4. MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19 1.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 66% · Egal 19% · Oaspete 15%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Dukla Banska Bystrica U19 – MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19
Dukla Banska Bystrica U19 o primește pe MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în League U19 (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dukla Banska Bystrica U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19 are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Dukla Banska Bystrica U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.65 / 6.10. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 66% pentru Dukla Banska Bystrica U19, 19% pentru egal și 15% pentru MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19. Favorită e Dukla Banska Bystrica U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Dukla Banska Bystrica U19 și 1,30 pentru MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Dukla Banska Bystrica U19 câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 22%, iar MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19 câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Dukla Banska Bystrica U19 | MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 1,30 |
| Șanse de victorie (model) | 52% | 26% |
Goluri estimate
1,90 – 1,30 · total 3,20
1X2 model
52% · 22% · 26%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Dukla Bansk. ↓ / MFk Tatran . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 5,3 | 3,4 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 7,7 | 10,1 | 6,5 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,4 | 9,6 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 4,7 | 6,1 | 3,9 | 1,7 | 0,6 | 0,1 |
| 4 | 2,2 | 2,9 | 1,9 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,8 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dukla Banska Bystrica U19, coloane = goluri MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19. MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Dukla Banska Bystrica U19 are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dukla Banska Bystrica U19 – MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dukla Banska Bystrica U19 – MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19?
Meciul face parte din League U19 (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dukla Banska Bystrica U19 – MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19?
Cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.65 / 6.10. Fără marjă, asta înseamnă 66% pentru Dukla Banska Bystrica U19, 19% egal și 15% pentru MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19, cu Dukla Banska Bystrica U19 favorită la cota 1.35.
Câte goluri se așteaptă în Dukla Banska Bystrica U19 – MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,90 pentru Dukla Banska Bystrica U19, 1,30 pentru MFk Tatran Liptovsky Mikulas U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.