Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

SlovaciaSlovacia · League U19

Ruzomberok U19 – FC Kosice U19

Ruzomberok U19
EVEVV
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
FC Kosice U19
EÎEÎÎ
12.05 X3.50 23.00
1X1.29 X21.65 121.20

Ultimele 5 / 5: Ruzomberok U19 marchează 2.2 și primește 1.2. FC Kosice U19 0.8 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 26% · Oaspete 30%

Goluri / meci

2.2 + 0.8

Peste 2.5

1.52 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.50 · Nu 2.42

Analiză Ruzomberok U19 – FC Kosice U19

Ruzomberok U19 o primește pe FC Kosice U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în League U19 (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ruzomberok U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. FC Kosice U19 are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Ruzomberok U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Ruzomberok U19 a câștigat 3, FC Kosice U19 a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat FC Kosice U19 1–1 Ruzomberok U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.50 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 44% pentru Ruzomberok U19, 26% pentru egal și 30% pentru FC Kosice U19. Favorită e Ruzomberok U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.52 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,00) și cele deduse din cote (1,72 – 1,40) și ajunge la 1,96 goluri estimate pentru Ruzomberok U19 și 1,20 pentru FC Kosice U19, adică 3,16 în total. Cu aceste valori, Ruzomberok U19 câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 22%, iar FC Kosice U19 câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorRuzomberok U19FC Kosice U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-00-2-3
Puncte / meci2,200,40
Goluri marcate (medie)11 (2,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)6 (1,2)11 (2,2)
% Peste 2.540%60%
% GG80%60%
Victorii H2H (5 meciuri)30
Goluri estimate (model)1,961,20
Șanse de victorie (model)55%23%

Goluri estimate

1,96 – 1,20 · total 3,16

1X2 model

55% · 22% · 23%

Peste 2.5 model

61% · cotă corectă 1.64

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ruzomberok . ↓ / FC Kosice U. →012345
0 4,2 5,1 3,1 1,2 0,4 0,1
1 8,3 10,0 6,0 2,4 0,7 0,2
2 8,1 9,8 5,9 2,3 0,7 0,2
3 5,3 6,4 3,8 1,5 0,5 0,1
4 2,6 3,1 1,9 0,8 0,2 0,1
5 1,0 1,2 0,7 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ruzomberok U19, coloane = goluri FC Kosice U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: FC Kosice U19. FC Kosice U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Ruzomberok U19 are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
0.8
1.2
Primite / meci
2.2
60%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
60%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ruzomberok U19 – FC Kosice U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ruzomberok U19 – FC Kosice U19?

Meciul face parte din League U19 (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ruzomberok U19 – FC Kosice U19?

Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.50 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Ruzomberok U19, 26% egal și 30% pentru FC Kosice U19, cu Ruzomberok U19 favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Ruzomberok U19 – FC Kosice U19?

Modelul nostru estimează 3,16 goluri (1,96 pentru Ruzomberok U19, 1,20 pentru FC Kosice U19). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din League U19
17.10
12:00
Petrzalka U19 – Zilina U19 3.201.97
17.10
14:00
Trencin U19 – Tatran Presov U19 1.663.90