Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

VenezuelaVenezuela · Primera Division

Zamora - Deportivo Rayo Zuliano

Statistici și rezultat final · luni, 3 august

VenezuelaPrimera Division · Venezuela Final
Zamora
VVEEE
Final2-1Pauză 1-1
Deportivo Rayo Zuliano
ÎEÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Zamora 59%Egal 26%Deportivo Rayo Zuliano 15%

Zamora 2-1 Deportivo Rayo Zuliano: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Zamora 2-1 Deportivo Rayo Zuliano (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 63% pentru victoria lui Zamora, iar cotele fără marjă 59%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 45%), iar GG a ieșit (42%). Scorul exact 2-1 avea 9,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 15 cornere (9-6) și 1 cartonașe galbene (0-1).

Zamoraîn meciDeportivo Rayo Zuliano
9
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Zamora vs Deportivo Rayo Zuliano

Zamora marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Deportivo Rayo Zuliano marchează 0,4 goluri pe meci și primește 1,6. Ultimele 8 întâlniri directe: Zamora 4, egal 2, Deportivo Rayo Zuliano 2.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
42%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Zamoraultimele 5Deportivo Rayo Zuliano
1,80
Puncte / meci
0,20
2,0
Goluri marcate / meci
0,4
0,8
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
0
40%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
40%
4
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Zamora și ultimele 5 Deportivo Rayo Zuliano, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Zamora2-3-0

V
Zamora - Deportivo Rayo Zuliano03.08.26 · Primera Division
2-1
V
Zamora - Atletico El Vigia25.06.26 · Cupa
6-1
E
Academia Anzoategui - Zamora26.04.26 · Primera Division
1-1
E
Zamora - Caracas FC21.04.26 · Primera Division
1-1
E
Metropolitanos - Zamora12.04.26 · Primera Division
0-0

Deportivo Rayo Zuliano0-1-4

Î
Zamora - Deportivo Rayo Zuliano03.08.26 · Primera Division
2-1
Î
Caracas FC - Deportivo Rayo Zuliano26.04.26 · Primera Division
2-1
Î
Deportivo Rayo Zuliano - Metropolitanos18.04.26 · Primera Division
0-1
Î
Monagas - Deportivo Rayo Zuliano12.04.26 · Primera Division
3-0

Întâlniri directe Zamora - Deportivo Rayo Zuliano

Zamora 4Egal 2Deportivo Rayo Zuliano 2
V
Zamora - Deportivo Rayo Zuliano03.08.2026 · pauză 1-1
2-1
V
Deportivo Rayo Zuliano - Zamora31.01.2026 · pauză 0-1
0-1
V
Zamora - Deportivo Rayo Zuliano14.09.2025 · pauză 0-0
1-0
Î
Deportivo Rayo Zuliano - Zamora05.04.2025 · pauză 2-0
2-0
V
Zamora - Deportivo Rayo Zuliano17.01.2025 · pauză 2-0
3-0
E
Zamora - Deportivo Rayo Zuliano13.11.2024 · pauză 2-2
3-3
Î
Deportivo Rayo Zuliano - Zamora29.10.2024 · pauză 2-0
3-0
E
Deportivo Rayo Zuliano - Zamora13.08.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Zamora. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Zamora - Deportivo Rayo Zuliano

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Zamora1.5659% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Deportivo Rayo Zuliano6.0015% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.12
X2 2.12
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.74
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.97
GG Nu 1.75

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.70

Cornere

Sub 9.5 1.57
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Zamora - Deportivo Rayo Zuliano s-a jucat luni, 3 august, în Primera Division (Venezuela). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Zamora n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 10 goluri și a primit 4. Deportivo Rayo Zuliano n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. Golaveraj: 2-8.

În ultimele 8 întâlniri directe, Zamora a câștigat de 4 ori, Deportivo Rayo Zuliano de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Zamora - Deportivo Rayo Zuliano 2-1, pe 3 august 2026.

Casele o dau favorită pe Zamora, la 1.56, cu egalul la 3.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.97.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,8 pentru Zamora și 0,7 pentru Deportivo Rayo Zuliano. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Zamora are 63% în model, iar 1.56 e aproape de cota corectă (1.59). Sub 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Cota 1.74 e cam la nivelul ăsta. Pentru nu marchează ambele (NG), modelul calculează 58%. Cota de 1.75 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Zamora - Deportivo Rayo Zuliano

Goluri estimate: 1,78 Zamora și 0,70 Deportivo Rayo Zuliano, total 2,48. 1X2 în model: 63% · 23% · 14%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 42% (cotă corectă 2.38). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

1-014,9%2-013,3%1-110,4%2-19,3%0-08,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Deportivo Rayo Zuliano. Deportivo Rayo Zuliano a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Deportivo Rayo Zuliano. Deportivo Rayo Zuliano a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-1
Cornere9-6
Cartonașe galbene0-1
Favorită la startZamora · 1.56
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Zamora - Deportivo Rayo Zuliano?

S-a jucat luni, 3 august, ora 00:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Zamora - Deportivo Rayo Zuliano?

În Primera Division (Venezuela).

Cine era favorită în Zamora - Deportivo Rayo Zuliano?

Zamora pleca favorită, la cota 1.56. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Zamora - Deportivo Rayo Zuliano?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.

Alte meciuri din Primera Division

Toată liga →