Carabobo – Deportivo Tachira
Ultimele 5 / 5: Carabobo marchează 1.2 și primește 0.2. Deportivo Tachira 2.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 30% · Oaspete 32%
Goluri / meci
1.2 + 2.4
Peste 2.5
2.00 · forma 0% / 60%
GG
Da 1.77 · Nu 1.95
Analiză Carabobo – Deportivo Tachira
Carabobo o primește pe Deportivo Tachira duminică, 18 octombrie, ora 01:30 (ora României), în Primera Division (Venezuela). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Carabobo are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 1 gol primite (1,2 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Deportivo Tachira are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Carabobo stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Carabobo a câștigat 1, Deportivo Tachira a câștigat 5, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 25.05.2026, s-a terminat Carabobo 1–1 Deportivo Tachira.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.10 / 2.90. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Carabobo, 30% pentru egal și 32% pentru Deportivo Tachira. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.72, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.77 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,30) și cele deduse din cote (1,34 – 1,19) și ajunge la 1,32 goluri estimate pentru Carabobo și 1,24 pentru Deportivo Tachira, adică 2,56 în total. Cu aceste valori, Carabobo câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Deportivo Tachira câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%.
| Indicator | Carabobo | Deportivo Tachira |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 1 (0,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 0% | 60% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 1 | 5 |
| Goluri estimate (model) | 1,32 | 1,24 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 35% |
Goluri estimate
1,32 – 1,24 · total 2,56
1X2 model
38% · 27% · 35%
Peste 2.5 model
47% · cotă corectă 2.13
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute
| Carabobo ↓ / Deportivo T. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,7 | 9,6 | 5,9 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 10,2 | 12,7 | 7,8 | 3,2 | 1,0 | 0,2 |
| 2 | 6,7 | 8,4 | 5,2 | 2,1 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 3,0 | 3,7 | 2,3 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,0 | 1,2 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Carabobo, coloane = goluri Deportivo Tachira.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Carabobo 38%, egal 27%, Deportivo Tachira 35%. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.05.26 | Carabobo – Deportivo Tachira | 0–0 | 1–1 |
| 10.05.26 | Deportivo Tachira – Carabobo | 2–0 | 3–1 |
| 26.04.26 | Deportivo Tachira – Carabobo | 2–0 | 2–1 |
| 02.11.25 | Deportivo Tachira – Carabobo | 1–0 | 1–2 |
| 26.10.25 | Carabobo – Deportivo Tachira | 0–0 | 1–1 |
| 05.10.25 | Deportivo Tachira – Carabobo | 0–0 | 3–0 |
| 23.05.25 | Carabobo – Deportivo Tachira | 1–2 | 2–4 |
| 18.05.25 | Deportivo Tachira – Carabobo | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Carabobo – Deportivo Tachira?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Carabobo – Deportivo Tachira?
Meciul face parte din Primera Division (Venezuela). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Carabobo – Deportivo Tachira?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 3.10 / 2.90. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Carabobo, 30% egal și 32% pentru Deportivo Tachira, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Carabobo – Deportivo Tachira?
Modelul nostru estimează 2,56 goluri (1,32 pentru Carabobo, 1,24 pentru Deportivo Tachira). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.