Zalgiris Vilnius II – Atmosfera
Ultimele 5 / 5: Zalgiris Vilnius II marchează 1.0 și primește 0.4. Atmosfera 1.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 26% · Oaspete 38%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
1.49 · forma 20% / 60%
GG
Da 1.45 · Nu 2.57
Analiză Zalgiris Vilnius II – Atmosfera
Zalgiris Vilnius II o primește pe Atmosfera sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 1 Lyga (Lituania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Zalgiris Vilnius II are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 2 goluri primite (1,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Atmosfera are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Zalgiris Vilnius II stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Zalgiris Vilnius II a câștigat 1, Atmosfera a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 30.05.2026, s-a terminat Atmosfera 2–0 Zalgiris Vilnius II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.45 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 36% pentru Zalgiris Vilnius II, 26% pentru egal și 38% pentru Atmosfera. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 0,90) și cele deduse din cote (1,56 – 1,61) și ajunge la 1,43 goluri estimate pentru Zalgiris Vilnius II și 1,26 pentru Atmosfera, adică 2,69 în total. Cu aceste valori, Zalgiris Vilnius II câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Atmosfera câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%.
| Indicator | Zalgiris Vilnius II | Atmosfera |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,43 | 1,26 |
| Șanse de victorie (model) | 41% | 33% |
Goluri estimate
1,43 – 1,26 · total 2,69
1X2 model
41% · 26% · 33%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Zalgiris Vi. ↓ / Atmosfera → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,8 | 8,6 | 5,4 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 9,7 | 12,2 | 7,7 | 3,2 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 6,9 | 8,7 | 5,5 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 3,3 | 4,2 | 2,6 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,2 | 1,5 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zalgiris Vilnius II, coloane = goluri Atmosfera.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Atmosfera. Atmosfera primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,20 goluri, cotele doar 3,17. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Zalgiris Vilnius II 41%, egal 26%, Atmosfera 33%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.05.26 | Atmosfera – Zalgiris Vilnius II | 1–0 | 2–0 |
| 23.08.25 | Atmosfera – Zalgiris Vilnius II | — | 5–0 |
| 26.04.25 | Zalgiris Vilnius II – Atmosfera | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Zalgiris Vilnius II – Atmosfera?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Zalgiris Vilnius II – Atmosfera?
Meciul face parte din 1 Lyga (Lituania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Zalgiris Vilnius II – Atmosfera?
Cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.45 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Zalgiris Vilnius II, 26% egal și 38% pentru Atmosfera, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Zalgiris Vilnius II – Atmosfera?
Modelul nostru estimează 2,69 goluri (1,43 pentru Zalgiris Vilnius II, 1,26 pentru Atmosfera). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.