FA Siauliai B – Garliava
Ultimele 5 / 5: FA Siauliai B marchează 2.2 și primește 2.8. Garliava 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 26% · Oaspete 41%
Goluri / meci
2.2 + 1.2
Peste 2.5
1.48 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.44 · Nu 2.57
Analiză FA Siauliai B – Garliava
FA Siauliai B o primește pe Garliava sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în 1 Lyga (Lituania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FA Siauliai B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 14 goluri primite (2,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Garliava are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, FA Siauliai B a câștigat 1, Garliava a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 29.05.2026, s-a terminat Garliava 1–1 FA Siauliai B.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.50 / 2.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 33% pentru FA Siauliai B, 26% pentru egal și 41% pentru Garliava. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.48 și sub 2.5 la 2.40, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.44 și Nu la 2.57.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 2,00) și cele deduse din cote (1,51 – 1,69) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru FA Siauliai B și 1,84 pentru Garliava, adică 3,54 în total. Cu aceste valori, FA Siauliai B câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Garliava câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,1%.
| Indicator | FA Siauliai B | Garliava |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,84 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 42% |
Goluri estimate
1,70 – 1,84 · total 3,54
1X2 model
36% · 22% · 42%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| FA Siauliai. ↓ / Garliava → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,9 | 5,3 | 4,9 | 3,0 | 1,4 | 0,5 |
| 1 | 4,9 | 9,1 | 8,3 | 5,1 | 2,4 | 0,9 |
| 2 | 4,2 | 7,7 | 7,1 | 4,4 | 2,0 | 0,7 |
| 3 | 2,4 | 4,4 | 4,0 | 2,5 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 1,0 | 1,9 | 1,7 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FA Siauliai B, coloane = goluri Garliava.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: FA Siauliai B. FA Siauliai B primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Garliava. Garliava primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,19. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: FA Siauliai B 36%, egal 22%, Garliava 42%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.05.26 | Garliava – FA Siauliai B | 1–1 | 1–1 |
| 02.08.24 | Garliava – FA Siauliai B | — | 2–4 |
| 09.03.24 | FA Siauliai B – Garliava | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FA Siauliai B – Garliava?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FA Siauliai B – Garliava?
Meciul face parte din 1 Lyga (Lituania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FA Siauliai B – Garliava?
Cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.50 / 2.20. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru FA Siauliai B, 26% egal și 41% pentru Garliava, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în FA Siauliai B – Garliava?
Modelul nostru estimează 3,54 goluri (1,70 pentru FA Siauliai B, 1,84 pentru Garliava). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.