Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

PoloniaPolonia · Liga U19

Zaglebie Lubin U19 – Slask Wroclaw U19

Zaglebie Lubin U19
EEEÎV
13:00 Duminică, 18 octombrie
Slask Wroclaw U19
ÎEVVV
12.00 X4.00 22.77
1X1.34 X21.64 121.16

Ultimele 5 / 5: Zaglebie Lubin U19 marchează 1.8 și primește 2.0. Slask Wroclaw U19 2.0 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 45% · Egal 23% · Oaspete 32%

Goluri / meci

1.8 + 2.0

Peste 2.5

1.55 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.55 · Nu 2.30

Analiză Zaglebie Lubin U19 – Slask Wroclaw U19

Zaglebie Lubin U19 o primește pe Slask Wroclaw U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Liga U19 (Polonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Zaglebie Lubin U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Slask Wroclaw U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Slask Wroclaw U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Zaglebie Lubin U19 a câștigat 3, Slask Wroclaw U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 20.03.2026, s-a terminat Slask Wroclaw U19 1–5 Zaglebie Lubin U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 4.00 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 45% pentru Zaglebie Lubin U19, 23% pentru egal și 32% pentru Slask Wroclaw U19. Favorită e Zaglebie Lubin U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.55 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 2,00) și cele deduse din cote (1,68 – 1,39) și ajunge la 1,64 goluri estimate pentru Zaglebie Lubin U19 și 1,70 pentru Slask Wroclaw U19, adică 3,34 în total. Cu aceste valori, Zaglebie Lubin U19 câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Slask Wroclaw U19 câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorZaglebie Lubin U19Slask Wroclaw U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-3-13-1-1
Puncte / meci1,202,00
Goluri marcate (medie)9 (1,8)10 (2,0)
Goluri primite (medie)10 (2,0)7 (1,4)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (4 meciuri)30
Goluri estimate (model)1,641,70
Șanse de victorie (model)37%40%

Goluri estimate

1,64 – 1,70 · total 3,34

1X2 model

37% · 23% · 40%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Zaglebie Lu. ↓ / Slask Wrocl. →012345
0 3,5 6,0 5,1 2,9 1,2 0,4
1 5,8 9,9 8,4 4,8 2,0 0,7
2 4,8 8,1 6,9 3,9 1,7 0,6
3 2,6 4,4 3,8 2,1 0,9 0,3
4 1,1 1,8 1,5 0,9 0,4 0,1
5 0,4 0,6 0,5 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Zaglebie Lubin U19, coloane = goluri Slask Wroclaw U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Zaglebie Lubin U19. Zaglebie Lubin U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,60 goluri, cotele doar 3,07. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Zaglebie Lubin U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Zaglebie Lubin U19 37%, egal 23%, Slask Wroclaw U19 40%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
2.0
2.0
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Zaglebie Lubin U19 – Slask Wroclaw U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Zaglebie Lubin U19 – Slask Wroclaw U19?

Meciul face parte din Liga U19 (Polonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Zaglebie Lubin U19 – Slask Wroclaw U19?

Cotele 1X2 sunt 2.00 / 4.00 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Zaglebie Lubin U19, 23% egal și 32% pentru Slask Wroclaw U19, cu Zaglebie Lubin U19 favorită la cota 2.00.

Câte goluri se așteaptă în Zaglebie Lubin U19 – Slask Wroclaw U19?

Modelul nostru estimează 3,34 goluri (1,64 pentru Zaglebie Lubin U19, 1,70 pentru Slask Wroclaw U19). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga U19