Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

PoloniaPolonia · Liga U19

Lech Poznan U19 – Escola Varsovia U19

Lech Poznan U19
ÎEÎVÎ
13:00 Duminică, 18 octombrie
Escola Varsovia U19
EÎEÎV
11.64 X4.50 23.60
1X1.21 X22.00 121.13

Ultimele 5 / 5: Lech Poznan U19 marchează 2.0 și primește 2.6. Escola Varsovia U19 0.8 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 55% · Egal 20% · Oaspete 25%

Goluri / meci

2.0 + 0.8

Peste 2.5

1.52 · forma 80% / 20%

GG

Da 1.62 · Nu 2.15

Analiză Lech Poznan U19 – Escola Varsovia U19

Lech Poznan U19 o primește pe Escola Varsovia U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Liga U19 (Polonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lech Poznan U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 13 goluri primite (2,0 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Escola Varsovia U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Lech Poznan U19 a câștigat 1, Escola Varsovia U19 a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 30.04.2026, s-a terminat Escola Varsovia U19 1–3 Lech Poznan U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.64 / 4.50 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 55% pentru Lech Poznan U19, 20% pentru egal și 25% pentru Escola Varsovia U19. Favorită e Lech Poznan U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.52 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.15.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,70) și cele deduse din cote (1,91 – 1,20) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Lech Poznan U19 și 1,45 pentru Escola Varsovia U19, adică 3,21 în total. Cu aceste valori, Lech Poznan U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Escola Varsovia U19 câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorLech Poznan U19Escola Varsovia U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-2-2
Puncte / meci0,801,00
Goluri marcate (medie)10 (2,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)13 (2,6)6 (1,2)
% Peste 2.580%20%
% GG60%20%
Victorii H2H (4 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,761,45
Șanse de victorie (model)45%32%

Goluri estimate

1,76 – 1,45 · total 3,21

1X2 model

45% · 23% · 32%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

63% · cotă corectă 1.59

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lech Poznan. ↓ / Escola Vars. →012345
0 4,0 5,9 4,2 2,1 0,7 0,2
1 7,1 10,3 7,5 3,6 1,3 0,4
2 6,3 9,1 6,6 3,2 1,2 0,3
3 3,7 5,3 3,9 1,9 0,7 0,2
4 1,6 2,3 1,7 0,8 0,3 0,1
5 0,6 0,8 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lech Poznan U19, coloane = goluri Escola Varsovia U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lech Poznan U19. Lech Poznan U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Lech Poznan U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,8 goluri, față de 3,21 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
0.8
2.6
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
20%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lech Poznan U19 – Escola Varsovia U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lech Poznan U19 – Escola Varsovia U19?

Meciul face parte din Liga U19 (Polonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lech Poznan U19 – Escola Varsovia U19?

Cotele 1X2 sunt 1.64 / 4.50 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Lech Poznan U19, 20% egal și 25% pentru Escola Varsovia U19, cu Lech Poznan U19 favorită la cota 1.64.

Câte goluri se așteaptă în Lech Poznan U19 – Escola Varsovia U19?

Modelul nostru estimează 3,21 goluri (1,76 pentru Lech Poznan U19, 1,45 pentru Escola Varsovia U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga U19