Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

JaponiaJaponia · Nadeshiko - Divizia 1 (F)

Yokohama FC Seagulls (F) – Ehime (F)

08:00 Duminică, 18 octombrie
Ehime (F)
ÎVVÎÎ
12.05 X3.25 23.25
1X1.25 X21.62 121.25

Ultimele 5 / 5: Yokohama FC Seagulls (F) marchează 1.8 și primește 0.4. Ehime (F) 1.4 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 28% · Oaspete 28%

Goluri / meci

1.8 + 1.4

Peste 2.5

1.85 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.71 · Nu 2.02

Analiză Yokohama FC Seagulls (F) – Ehime (F)

Yokohama FC Seagulls (F) o primește pe Ehime (F) duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în Nadeshiko - Divizia 1 (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Yokohama FC Seagulls (F) are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 2 goluri primite (1,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Ehime (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Yokohama FC Seagulls (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Yokohama FC Seagulls (F) a câștigat 2, Ehime (F) a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 16.05.2026, s-a terminat Ehime (F) 3–1 Yokohama FC Seagulls (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,3% pe piața asta), rămân 44% pentru Yokohama FC Seagulls (F), 28% pentru egal și 28% pentru Ehime (F). Favorită e Yokohama FC Seagulls (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.85 și sub 2.5 la 1.85, adică 50% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 0,90) și cele deduse din cote (1,51 – 1,16) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru Yokohama FC Seagulls (F) și 1,03 pentru Ehime (F), adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Yokohama FC Seagulls (F) câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Ehime (F) câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorYokohama FC Seagulls (F)Ehime (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-02-0-3
Puncte / meci2,601,20
Goluri marcate (medie)9 (1,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)2 (0,4)10 (2,0)
% Peste 2.540%80%
% GG40%40%
Victorii H2H (5 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,711,03
Șanse de victorie (model)53%23%

Goluri estimate

1,71 – 1,03 · total 2,74

1X2 model

53% · 24% · 23%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Yokohama FC. ↓ / Ehime (F) →012345
0 6,5 6,7 3,4 1,2 0,3 0,1
1 11,0 11,4 5,9 2,0 0,5 0,1
2 9,4 9,7 5,0 1,7 0,4 0,1
3 5,4 5,5 2,9 1,0 0,3 0,1
4 2,3 2,4 1,2 0,4 0,1 0,0
5 0,8 0,8 0,4 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Yokohama FC Seagulls (F), coloane = goluri Ehime (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ehime (F). Ehime (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, față de 2,74 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Yokohama FC Seagulls (F) are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.4
0.4
Primite / meci
2.0
80%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
80%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Yokohama FC Seagulls (F) – Ehime (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Yokohama FC Seagulls (F) – Ehime (F)?

Meciul face parte din Nadeshiko - Divizia 1 (F) (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Yokohama FC Seagulls (F) – Ehime (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.05 / 3.25 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Yokohama FC Seagulls (F), 28% egal și 28% pentru Ehime (F), cu Yokohama FC Seagulls (F) favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Yokohama FC Seagulls (F) – Ehime (F)?

Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,71 pentru Yokohama FC Seagulls (F), 1,03 pentru Ehime (F)). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Nadeshiko - Divizia 1 (F)