Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

JaponiaJaponia · Nadeshiko - Divizia 1 (F)

Nittaidai FC (F) – Okayama Yunogo (F)

Nittaidai FC (F)
ÎÎVÎÎ
05:00 Duminică, 18 octombrie
Okayama Yunogo (F)
EÎVEÎ
12.47 X3.35 22.47
1X1.42 X21.42 121.24

Ultimele 5 / 5: Nittaidai FC (F) marchează 1.4 și primește 2.2. Okayama Yunogo (F) 1.6 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 27% · Oaspete 37%

Goluri / meci

1.4 + 1.6

Peste 2.5

1.70 · forma 100% / 60%

GG

Da 1.59 · Nu 2.22

Analiză Nittaidai FC (F) – Okayama Yunogo (F)

Nittaidai FC (F) o primește pe Okayama Yunogo (F) duminică, 18 octombrie, ora 05:00 (ora României), în Nadeshiko - Divizia 1 (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Nittaidai FC (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Okayama Yunogo (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 11 goluri primite (1,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Nittaidai FC (F) a câștigat 2, Okayama Yunogo (F) a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 17.05.2026, s-a terminat Okayama Yunogo (F) 0–1 Nittaidai FC (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.35 / 2.47. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 37% pentru Nittaidai FC (F), 27% pentru egal și 37% pentru Okayama Yunogo (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,90) și cele deduse din cote (1,43 – 1,43) și ajunge la 1,61 goluri estimate pentru Nittaidai FC (F) și 1,66 pentru Okayama Yunogo (F), adică 3,27 în total. Cu aceste valori, Nittaidai FC (F) câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Okayama Yunogo (F) câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.

Statistici-cheie
IndicatorNittaidai FC (F)Okayama Yunogo (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-41-2-2
Puncte / meci0,601,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)11 (2,2)11 (2,2)
% Peste 2.5100%60%
% GG100%80%
Victorii H2H (3 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,611,66
Șanse de victorie (model)37%40%

Goluri estimate

1,61 – 1,66 · total 3,27

1X2 model

37% · 23% · 40%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Nittaidai F. ↓ / Okayama Yun. →012345
0 3,8 6,3 5,2 2,9 1,2 0,4
1 6,1 10,2 8,4 4,7 1,9 0,6
2 4,9 8,2 6,8 3,8 1,6 0,5
3 2,6 4,4 3,6 2,0 0,8 0,3
4 1,1 1,8 1,5 0,8 0,3 0,1
5 0,3 0,6 0,5 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Nittaidai FC (F), coloane = goluri Okayama Yunogo (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Nittaidai FC (F). Nittaidai FC (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Okayama Yunogo (F). Okayama Yunogo (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 2,85. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Nittaidai FC (F) 37%, egal 23%, Okayama Yunogo (F) 40%. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.70 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.59 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.6
2.2
Primite / meci
2.2
20%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
60%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Nittaidai FC (F) – Okayama Yunogo (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 05:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Nittaidai FC (F) – Okayama Yunogo (F)?

Meciul face parte din Nadeshiko - Divizia 1 (F) (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Nittaidai FC (F) – Okayama Yunogo (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.35 / 2.47. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Nittaidai FC (F), 27% egal și 37% pentru Okayama Yunogo (F), deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Nittaidai FC (F) – Okayama Yunogo (F)?

Modelul nostru estimează 3,27 goluri (1,61 pentru Nittaidai FC (F), 1,66 pentru Okayama Yunogo (F)). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Nadeshiko - Divizia 1 (F)