Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

JaponiaJaponia · Nadeshiko - Divizia 1 (F)

Sfida Setagaya (F) – Viamaterasu Miyazaki (F)

Sfida Setagaya (F)
EVÎVÎ
08:00 Duminică, 18 octombrie
13.15 X3.25 22.07
1X1.59 X21.27 121.25

Ultimele 5 / 5: Sfida Setagaya (F) marchează 1.4 și primește 1.2. Viamaterasu Miyazaki (F) 1.6 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 29% · Egal 28% · Oaspete 44%

Goluri / meci

1.4 + 1.6

Peste 2.5

1.80 · forma 40% / 100%

GG

Da 1.67 · Nu 2.07

Analiză Sfida Setagaya (F) – Viamaterasu Miyazaki (F)

Sfida Setagaya (F) o primește pe Viamaterasu Miyazaki (F) duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în Nadeshiko - Divizia 1 (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sfida Setagaya (F) are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Viamaterasu Miyazaki (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 11 goluri primite (1,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Sfida Setagaya (F) a câștigat 1, Viamaterasu Miyazaki (F) a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 17.05.2026, s-a terminat Viamaterasu Miyazaki (F) 1–1 Sfida Setagaya (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.25 / 2.07. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 29% pentru Sfida Setagaya (F), 28% pentru egal și 44% pentru Viamaterasu Miyazaki (F). Favorită e Viamaterasu Miyazaki (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.80 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,40) și cele deduse din cote (1,20 – 1,53) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Sfida Setagaya (F) și 1,46 pentru Viamaterasu Miyazaki (F), adică 2,96 în total. Cu aceste valori, Sfida Setagaya (F) câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Viamaterasu Miyazaki (F) câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSfida Setagaya (F)Viamaterasu Miyazaki (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-0-3
Puncte / meci1,401,20
Goluri marcate (medie)7 (1,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)6 (1,2)11 (2,2)
% Peste 2.540%100%
% GG60%80%
Victorii H2H (5 meciuri)13
Goluri estimate (model)1,501,46
Șanse de victorie (model)39%37%

Goluri estimate

1,50 – 1,46 · total 2,96

1X2 model

39% · 24% · 37%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sfida Setag. ↓ / Viamaterasu. →012345
0 5,2 7,6 5,5 2,7 1,0 0,3
1 7,8 11,3 8,3 4,0 1,5 0,4
2 5,8 8,5 6,2 3,0 1,1 0,3
3 2,9 4,3 3,1 1,5 0,6 0,2
4 1,1 1,6 1,2 0,6 0,2 0,1
5 0,3 0,5 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sfida Setagaya (F), coloane = goluri Viamaterasu Miyazaki (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Viamaterasu Miyazaki (F). Viamaterasu Miyazaki (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Sfida Setagaya (F) 39%, egal 24%, Viamaterasu Miyazaki (F) 37%. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.67 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.6
1.2
Primite / meci
2.2
40%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
100%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sfida Setagaya (F) – Viamaterasu Miyazaki (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sfida Setagaya (F) – Viamaterasu Miyazaki (F)?

Meciul face parte din Nadeshiko - Divizia 1 (F) (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sfida Setagaya (F) – Viamaterasu Miyazaki (F)?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.25 / 2.07. Fără marjă, asta înseamnă 29% pentru Sfida Setagaya (F), 28% egal și 44% pentru Viamaterasu Miyazaki (F), cu Viamaterasu Miyazaki (F) favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Sfida Setagaya (F) – Viamaterasu Miyazaki (F)?

Modelul nostru estimează 2,96 goluri (1,50 pentru Sfida Setagaya (F), 1,46 pentru Viamaterasu Miyazaki (F)). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Nadeshiko - Divizia 1 (F)