Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu
Ultimele 5 / 5: Yokogawa Musashino marchează 1.6 și primește 1.8. Briobecca Urayasu 0.8 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 35% · Egal 30% · Oaspete 36%
Goluri / meci
1.6 + 0.8
Peste 2.5
2.12 · forma 60% / 20%
GG
Da 1.85 · Nu 1.85
Analiză Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu
Yokogawa Musashino o primește pe Briobecca Urayasu sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00 (ora României), în JFL (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Yokogawa Musashino are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Briobecca Urayasu are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Yokogawa Musashino a câștigat 1, Briobecca Urayasu a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 20.03.2026, s-a terminat Briobecca Urayasu 0–0 Yokogawa Musashino.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.05 / 2.52. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 35% pentru Yokogawa Musashino, 30% pentru egal și 36% pentru Briobecca Urayasu. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.12 și sub 2.5 la 1.63, adică 43% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,30) și cele deduse din cote (1,20 – 1,22) și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Yokogawa Musashino și 1,26 pentru Briobecca Urayasu, adică 2,66 în total. Cu aceste valori, Yokogawa Musashino câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Briobecca Urayasu câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%.
| Indicator | Yokogawa Musashino | Briobecca Urayasu |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 20% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 1,26 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 34% |
Goluri estimate
1,40 – 1,26 · total 2,66
1X2 model
40% · 26% · 34%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Yokogawa Mu. ↓ / Briobecca U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,0 | 8,8 | 5,6 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 9,8 | 12,3 | 7,8 | 3,3 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 6,9 | 8,6 | 5,4 | 2,3 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 3,2 | 4,0 | 2,5 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,1 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Yokogawa Musashino, coloane = goluri Briobecca Urayasu.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Yokogawa Musashino. Yokogawa Musashino primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Briobecca Urayasu. Briobecca Urayasu primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 2,66 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Yokogawa Musashino 40%, egal 26%, Briobecca Urayasu 34%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 20.03.26 | Briobecca Urayasu – Yokogawa Musashino | — | 0–0 |
| 25.10.25 | Briobecca Urayasu – Yokogawa Musashino | — | 1–1 |
| 29.06.25 | Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu | — | 0–0 |
| 29.09.24 | Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu?
Meciul face parte din JFL (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu?
Cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.05 / 2.52. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Yokogawa Musashino, 30% egal și 36% pentru Briobecca Urayasu, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Yokogawa Musashino – Briobecca Urayasu?
Modelul nostru estimează 2,66 goluri (1,40 pentru Yokogawa Musashino, 1,26 pentru Briobecca Urayasu). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.