Vineri16 octombrie
Live 2 Pune pont

JaponiaJaponia · JFL

Honda FC – Maruyasu Okazaki

Honda FC
EÎVÎV
07:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Maruyasu Okazaki
ÎÎVÎÎ
11.87 X3.35 23.65
1X1.21 X21.72 121.24

Ultimele 5 / 5: Honda FC marchează 0.8 și primește 1.0. Maruyasu Okazaki 0.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 27% · Oaspete 25%

Goluri / meci

0.8 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 20% / 60%

GG

—

Analiză Honda FC – Maruyasu Okazaki

Honda FC o primește pe Maruyasu Okazaki sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00 (ora României), în JFL (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Honda FC are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Maruyasu Okazaki are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Honda FC stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Honda FC a câștigat 2, Maruyasu Okazaki a câștigat 0, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat Maruyasu Okazaki 0–0 Honda FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.35 / 3.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 48% pentru Honda FC, 27% pentru egal și 25% pentru Maruyasu Okazaki. Favorită e Honda FC.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Honda FC și 0,90 pentru Maruyasu Okazaki, adică 2,00 în total. Cu aceste valori, Honda FC câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Maruyasu Okazaki câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorHonda FCMaruyasu Okazaki
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-0-4
Puncte / meci1,400,60
Goluri marcate (medie)4 (0,8)4 (0,8)
Goluri primite (medie)5 (1,0)7 (1,4)
% Peste 2.520%60%
% GG40%60%
Victorii H2H (5 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,100,90
Șanse de victorie (model)40%29%

Goluri estimate

1,10 – 0,90 · total 2,00

1X2 model

40% · 31% · 29%

Peste 2.5 model

32% · cotă corectă 3.13

GG model

40% · cotă corectă 2.50

Distribuția golurilor
14%0
27%1
27%2
18%3
9%4
5%5+

Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Honda FC ↓ / Maruyasu Ok. →012345
0 13,5 12,2 5,5 1,6 0,4 0,1
1 14,9 13,4 6,0 1,8 0,4 0,1
2 8,2 7,4 3,3 1,0 0,2 0,0
3 3,0 2,7 1,2 0,4 0,1 0,0
4 0,8 0,7 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Honda FC, coloane = goluri Maruyasu Okazaki.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.8
1.0
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
60%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Honda FC – Maruyasu Okazaki?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Honda FC – Maruyasu Okazaki?

Meciul face parte din JFL (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Honda FC – Maruyasu Okazaki?

Cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.35 / 3.65. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Honda FC, 27% egal și 25% pentru Maruyasu Okazaki, cu Honda FC favorită la cota 1.87.

Câte goluri se așteaptă în Honda FC – Maruyasu Okazaki?

Modelul nostru estimează 2,00 goluri (1,10 pentru Honda FC, 0,90 pentru Maruyasu Okazaki). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din JFL
17.10
07:00
Minebea Mitsumi – J-Lease FC 3.052.17
17.10
07:00
Vonds Ichihara FC – Okinawa SV 2.922.25
17.10
07:00
YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori 3.351.97