YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori
Ultimele 5 / 5: YSCC Yokohama marchează 1.8 și primește 2.0. Reinmeer Aomori 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 27% · Oaspete 46%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori
YSCC Yokohama o primește pe Reinmeer Aomori sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00 (ora României), în JFL (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
YSCC Yokohama are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Reinmeer Aomori are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Reinmeer Aomori stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, YSCC Yokohama a câștigat 0, Reinmeer Aomori a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 12.04.2026, s-a terminat YSCC Yokohama 0–2 Reinmeer Aomori.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.35 / 3.30 / 1.97. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 27% pentru YSCC Yokohama, 27% pentru egal și 46% pentru Reinmeer Aomori. Favorită e Reinmeer Aomori.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru YSCC Yokohama și 1,60 pentru Reinmeer Aomori, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, YSCC Yokohama câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Reinmeer Aomori câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | YSCC Yokohama | Reinmeer Aomori |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 40% |
Goluri estimate
1,50 – 1,60 · total 3,10
1X2 model
36% · 24% · 40%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| YSCC Yokoha. ↓ / Reinmeer Ao. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 7,2 | 5,8 | 3,1 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 6,8 | 10,8 | 8,6 | 4,6 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,1 | 8,1 | 6,5 | 3,5 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 2,5 | 4,1 | 3,2 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 1,0 | 1,5 | 1,2 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri YSCC Yokohama, coloane = goluri Reinmeer Aomori.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: YSCC Yokohama. YSCC Yokohama primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: YSCC Yokohama 36%, egal 24%, Reinmeer Aomori 40%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.26 | YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori | — | 0–2 |
| 13.09.25 | YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori | — | 1–2 |
| 08.06.25 | Reinmeer Aomori – YSCC Yokohama | — | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori?
Meciul face parte din JFL (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori?
Cotele 1X2 sunt 3.35 / 3.30 / 1.97. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru YSCC Yokohama, 27% egal și 46% pentru Reinmeer Aomori, cu Reinmeer Aomori favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în YSCC Yokohama – Reinmeer Aomori?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,50 pentru YSCC Yokohama, 1,60 pentru Reinmeer Aomori). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.