Yalova Yesilovaspor – Yeni Amasya Spor
Ultimele 5 / 5: Yalova Yesilovaspor marchează 1.2 și primește 2.2. Yeni Amasya Spor 1.2 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 31% · Egal 28% · Oaspete 41%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Yalova Yesilovaspor – Yeni Amasya Spor
Yalova Yesilovaspor o primește pe Yeni Amasya Spor duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3.Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Yalova Yesilovaspor are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Yeni Amasya Spor are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Yeni Amasya Spor stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.25 / 2.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 31% pentru Yalova Yesilovaspor, 28% pentru egal și 41% pentru Yeni Amasya Spor. Favorită e Yeni Amasya Spor.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Yalova Yesilovaspor și 1,70 pentru Yeni Amasya Spor, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Yalova Yesilovaspor câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Yeni Amasya Spor câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.
| Indicator | Yalova Yesilovaspor | Yeni Amasya Spor |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 47% |
Goluri estimate
1,30 – 1,70 · total 3,00
1X2 model
29% · 24% · 47%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Yalova Yesi. ↓ / Yeni Amasya. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 8,5 | 7,2 | 4,1 | 1,7 | 0,6 |
| 1 | 6,5 | 11,0 | 9,4 | 5,3 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 4,2 | 7,2 | 6,1 | 3,4 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 1,8 | 3,1 | 2,6 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,6 | 1,0 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Yalova Yesilovaspor, coloane = goluri Yeni Amasya Spor.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Yalova Yesilovaspor. Yalova Yesilovaspor primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Yalova Yesilovaspor – Yeni Amasya Spor?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Yalova Yesilovaspor – Yeni Amasya Spor?
Meciul face parte din 3.Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Yalova Yesilovaspor – Yeni Amasya Spor?
Cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.25 / 2.20. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Yalova Yesilovaspor, 28% egal și 41% pentru Yeni Amasya Spor, cu Yeni Amasya Spor favorită la cota 2.20.
Câte goluri se așteaptă în Yalova Yesilovaspor – Yeni Amasya Spor?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,30 pentru Yalova Yesilovaspor, 1,70 pentru Yeni Amasya Spor). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.