Beykoz Anadolu – Bulvarspor
Ultimele 5 / 5: Beykoz Anadolu marchează 0.8 și primește 0.8. Bulvarspor 2.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 27% · Oaspete 28%
Goluri / meci
0.8 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 20% / 80%
GG
—
Analiză Beykoz Anadolu – Bulvarspor
Beykoz Anadolu o primește pe Bulvarspor duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în 3.Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Beykoz Anadolu are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Bulvarspor are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bulvarspor stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.30 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 45% pentru Beykoz Anadolu, 27% pentru egal și 28% pentru Bulvarspor. Favorită e Beykoz Anadolu.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Beykoz Anadolu și 1,50 pentru Bulvarspor, adică 2,80 în total. Cu aceste valori, Beykoz Anadolu câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Bulvarspor câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Beykoz Anadolu | Bulvarspor |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 42% |
Goluri estimate
1,30 – 1,50 · total 2,80
1X2 model
33% · 25% · 42%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
57% · cotă corectă 1.75
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| Beykoz Anad. ↓ / Bulvarspor → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 9,1 | 6,8 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 1 | 7,9 | 11,9 | 8,9 | 4,4 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,1 | 7,7 | 5,8 | 2,9 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 2,2 | 3,3 | 2,5 | 1,3 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 0,7 | 1,1 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Beykoz Anadolu, coloane = goluri Bulvarspor.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bulvarspor. Bulvarspor primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Beykoz Anadolu e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Beykoz Anadolu 33%, egal 25%, Bulvarspor 42%. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Beykoz Anadolu – Bulvarspor?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Beykoz Anadolu – Bulvarspor?
Meciul face parte din 3.Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Beykoz Anadolu – Bulvarspor?
Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.30 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Beykoz Anadolu, 27% egal și 28% pentru Bulvarspor, cu Beykoz Anadolu favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Beykoz Anadolu – Bulvarspor?
Modelul nostru estimează 2,80 goluri (1,30 pentru Beykoz Anadolu, 1,50 pentru Bulvarspor). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.