Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor
Ultimele 5 / 5: Etimesgut Belediyespor marchează 2.4 și primește 0.4. Balikesirspor 2.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 26% · Oaspete 21%
Goluri / meci
2.4 + 2.8
Peste 2.5
— · forma 40% / 100%
GG
—
Analiză Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor
Etimesgut Belediyespor o primește pe Balikesirspor duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în 3.Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Etimesgut Belediyespor are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 2 goluri primite (2,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Balikesirspor are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 9 goluri primite (2,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Etimesgut Belediyespor a câștigat 0, Balikesirspor a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 0,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.03.2025, s-a terminat Etimesgut Belediyespor 0–1 Balikesirspor.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.68 / 3.50 / 4.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 53% pentru Etimesgut Belediyespor, 26% pentru egal și 21% pentru Balikesirspor. Favorită e Etimesgut Belediyespor.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,10 goluri estimate pentru Etimesgut Belediyespor și 1,60 pentru Balikesirspor, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, Etimesgut Belediyespor câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Balikesirspor câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,7%.
| Indicator | Etimesgut Belediyespor | Balikesirspor |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 2,60 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 100% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,10 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 30% |
Goluri estimate
2,10 – 1,60 · total 3,70
1X2 model
49% · 21% · 30%
Peste 2.5 model
71% · cotă corectă 1.41
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute
| Etimesgut B. ↓ / Balikesirsp. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,5 | 4,0 | 3,2 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 5,2 | 8,3 | 6,6 | 3,5 | 1,4 | 0,5 |
| 2 | 5,5 | 8,7 | 7,0 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,8 | 6,1 | 4,9 | 2,6 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 2,0 | 3,2 | 2,6 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,8 | 1,3 | 1,1 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Etimesgut Belediyespor, coloane = goluri Balikesirspor.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Balikesirspor. Balikesirspor primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.03.25 | Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor | 0–0 | 0–1 |
| 03.11.24 | Balikesirspor – Etimesgut Belediyespor | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor?
Meciul face parte din 3.Lig (Turcia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor?
Cotele 1X2 sunt 1.68 / 3.50 / 4.30. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru Etimesgut Belediyespor, 26% egal și 21% pentru Balikesirspor, cu Etimesgut Belediyespor favorită la cota 1.68.
Câte goluri se așteaptă în Etimesgut Belediyespor – Balikesirspor?
Modelul nostru estimează 3,70 goluri (2,10 pentru Etimesgut Belediyespor, 1,60 pentru Balikesirspor). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 2–1.