Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua
Ultimele 5 / 5: Wuhan Three Towns marchează 2.0 și primește 1.8. Shanghai Shenhua 2.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 24% · Oaspete 43%
Goluri / meci
2.0 + 2.4
Peste 2.5
1.33 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.33 · Nu 3.05
Analiză Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua
Wuhan Three Towns o primește pe Shanghai Shenhua duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Super League (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Wuhan Three Towns are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Shanghai Shenhua are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 3 goluri primite (2,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shanghai Shenhua stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Wuhan Three Towns a câștigat 1, Shanghai Shenhua a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 20.05.2026, s-a terminat Shanghai Shenhua 2–2 Wuhan Three Towns.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.90 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 8,1% pe piața asta), rămân 34% pentru Wuhan Three Towns, 24% pentru egal și 43% pentru Shanghai Shenhua. Favorită e Shanghai Shenhua. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.33 și sub 2.5 la 3.05, adică 70% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.33 și Nu la 3.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,10) și cele deduse din cote (1,69 – 1,91) și ajunge la 1,49 goluri estimate pentru Wuhan Three Towns și 2,00 pentru Shanghai Shenhua, adică 3,49 în total. Cu aceste valori, Wuhan Three Towns câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Shanghai Shenhua câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,1%.
| Indicator | Wuhan Three Towns | Shanghai Shenhua |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,49 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 29% | 49% |
Goluri estimate
1,49 – 2,00 · total 3,49
1X2 model
29% · 22% · 49%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Wuhan Three. ↓ / Shanghai Sh. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,1 | 6,1 | 6,1 | 4,1 | 2,0 | 0,8 |
| 1 | 4,5 | 9,1 | 9,1 | 6,1 | 3,0 | 1,2 |
| 2 | 3,4 | 6,8 | 6,8 | 4,5 | 2,3 | 0,9 |
| 3 | 1,7 | 3,4 | 3,4 | 2,2 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 0,6 | 1,3 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wuhan Three Towns, coloane = goluri Shanghai Shenhua.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Wuhan Three Towns. Wuhan Three Towns primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.33 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 20.05.26 | Shanghai Shenhua – Wuhan Three Towns | 2–1 | 2–2 |
| 31.08.25 | Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua | 0–0 | 1–0 |
| 19.04.25 | Shanghai Shenhua – Wuhan Three Towns | 1–0 | 2–0 |
| 29.07.24 | Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua | 0–1 | 0–2 |
| 09.04.24 | Shanghai Shenhua – Wuhan Three Towns | 2–0 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua?
Meciul face parte din Super League (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua?
Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.90 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Wuhan Three Towns, 24% egal și 43% pentru Shanghai Shenhua, cu Shanghai Shenhua favorită la cota 2.17.
Câte goluri se așteaptă în Wuhan Three Towns – Shanghai Shenhua?
Modelul nostru estimează 3,49 goluri (1,49 pentru Wuhan Three Towns, 2,00 pentru Shanghai Shenhua). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.