Wolfurt – Schwaz
Ultimele 5 / 5: Wolfurt marchează 1.4 și primește 3.8. Schwaz 3.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 15% · Egal 18% · Oaspete 67%
Goluri / meci
1.4 + 3.0
Peste 2.5
1.26 · forma 100% / 100%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză Wolfurt – Schwaz
Wolfurt o primește pe Schwaz duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Regionalliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Wolfurt are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 19 goluri primite (1,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Schwaz are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 7 goluri primite (3,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Schwaz stă mai bine, cu o diferență de 3,00 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 12.04.2024, Schwaz 4–0 Wolfurt. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.85 / 5.10 / 1.34. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 15% pentru Wolfurt, 18% pentru egal și 67% pentru Schwaz. Favorită e Schwaz. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.26 și sub 2.5 la 3.20, adică 72% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 3,40) și cele deduse din cote (1,17 – 2,55) și ajunge la 1,28 goluri estimate pentru Wolfurt și 2,97 pentru Schwaz, adică 4,25 în total. Cu aceste valori, Wolfurt câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Schwaz câștigă în 72%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,1%.
| Indicator | Wolfurt | Schwaz |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 5-0-0 |
| Puncte / meci | 0,00 | 3,00 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 19 (3,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 100% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,28 | 2,97 |
| Șanse de victorie (model) | 13% | 72% |
Goluri estimate
1,28 – 2,97 · total 4,25
1X2 model
13% · 15% · 72%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Wolfurt ↓ / Schwaz → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 4,2 | 6,3 | 6,2 | 4,6 | 2,7 |
| 1 | 1,8 | 5,4 | 8,1 | 8,0 | 5,9 | 3,5 |
| 2 | 1,2 | 3,5 | 5,2 | 5,1 | 3,8 | 2,3 |
| 3 | 0,5 | 1,5 | 2,2 | 2,2 | 1,6 | 1,0 |
| 4 | 0,2 | 0,5 | 0,7 | 0,7 | 0,5 | 0,3 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wolfurt, coloane = goluri Schwaz.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Wolfurt. Wolfurt primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,80 goluri, cotele doar 3,72. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Schwaz are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.34 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.26 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,1%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.24 | Schwaz – Wolfurt | 1–0 | 4–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Wolfurt – Schwaz?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Wolfurt – Schwaz?
Meciul face parte din Regionalliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Wolfurt – Schwaz?
Cotele 1X2 sunt 5.85 / 5.10 / 1.34. Fără marjă, asta înseamnă 15% pentru Wolfurt, 18% egal și 67% pentru Schwaz, cu Schwaz favorită la cota 1.34.
Câte goluri se așteaptă în Wolfurt – Schwaz?
Modelul nostru estimează 4,25 goluri (1,28 pentru Wolfurt, 2,97 pentru Schwaz). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–2.