Dornbirn – Kufstein
Ultimele 5 / 5: Dornbirn marchează 1.0 și primește 1.6. Kufstein 1.6 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 63% · Egal 20% · Oaspete 17%
Goluri / meci
1.0 + 1.6
Peste 2.5
1.38 · forma 60% / 100%
GG
Da 1.55 · Nu 2.32
Analiză Dornbirn – Kufstein
Dornbirn o primește pe Kufstein sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Regionalliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dornbirn are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Kufstein are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Dornbirn stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Dornbirn a câștigat 3, Kufstein a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat Dornbirn 3–3 Kufstein.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.43 / 4.50 / 5.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 63% pentru Dornbirn, 20% pentru egal și 17% pentru Kufstein. Favorită e Dornbirn. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 2.67, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,60) și cele deduse din cote (2,27 – 1,12) și ajunge la 1,84 goluri estimate pentru Dornbirn și 1,36 pentru Kufstein, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Dornbirn câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Kufstein câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Dornbirn | Kufstein |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,84 | 1,36 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 28% |
Goluri estimate
1,84 – 1,36 · total 3,20
1X2 model
49% · 23% · 28%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Dornbirn ↓ / Kufstein → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 5,5 | 3,8 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 1 | 7,5 | 10,2 | 6,9 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,9 | 9,4 | 6,4 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 4,2 | 5,8 | 3,9 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,9 | 2,6 | 1,8 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,7 | 1,0 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dornbirn, coloane = goluri Kufstein.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dornbirn. Dornbirn primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Kufstein. Kufstein primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.09 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.05.26 | Dornbirn – Kufstein | 1–1 | 3–3 |
| 04.10.25 | Kufstein – Dornbirn | 0–0 | 0–3 |
| 15.03.25 | Dornbirn – Kufstein | 4–0 | 5–0 |
| 10.08.24 | Kufstein – Dornbirn | 0–1 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dornbirn – Kufstein?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dornbirn – Kufstein?
Meciul face parte din Regionalliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dornbirn – Kufstein?
Cotele 1X2 sunt 1.43 / 4.50 / 5.25. Fără marjă, asta înseamnă 63% pentru Dornbirn, 20% egal și 17% pentru Kufstein, cu Dornbirn favorită la cota 1.43.
Câte goluri se așteaptă în Dornbirn – Kufstein?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,84 pentru Dornbirn, 1,36 pentru Kufstein). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.