Vineri16 octombrie
Live 36 Pune pont

Austria Am.Austria Am. · Regionalliga

SV Lochau – Rothis

SV Lochau
VEÎÎV
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Rothis
VVÎVE
12.52 X3.75 22.25
1X1.51 X21.41 121.19

Ultimele 5 / 5: SV Lochau marchează 1.4 și primește 2.0. Rothis 2.4 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 36% · Egal 24% · Oaspete 40%

Goluri / meci

1.4 + 2.4

Peste 2.5

1.41 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.41 · Nu 2.70

Analiză SV Lochau – Rothis

SV Lochau o primește pe Rothis sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Regionalliga (Austria Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

SV Lochau are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Rothis are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Rothis stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, SV Lochau a câștigat 0, Rothis a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Rothis 2–1 SV Lochau.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.75 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 36% pentru SV Lochau, 24% pentru egal și 40% pentru Rothis. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.41 și sub 2.5 la 2.57, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.70.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,20) și cele deduse din cote (1,61 – 1,71) și ajunge la 1,51 goluri estimate pentru SV Lochau și 1,96 pentru Rothis, adică 3,47 în total. Cu aceste valori, SV Lochau câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Rothis câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%.

Statistici-cheie
IndicatorSV LochauRothis
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-23-1-1
Puncte / meci1,402,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)12 (2,4)
Goluri primite (medie)10 (2,0)7 (1,4)
% Peste 2.580%80%
% GG80%60%
Victorii H2H (2 meciuri)02
Goluri estimate (model)1,511,96
Șanse de victorie (model)30%48%

Goluri estimate

1,51 – 1,96 · total 3,47

1X2 model

30% · 22% · 48%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

67% · cotă corectă 1.49

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
21%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
SV Lochau ↓ / Rothis →012345
0 3,1 6,1 6,0 3,9 1,9 0,8
1 4,7 9,2 9,0 5,9 2,9 1,1
2 3,5 7,0 6,8 4,5 2,2 0,9
3 1,8 3,5 3,4 2,2 1,1 0,4
4 0,7 1,3 1,3 0,8 0,4 0,2
5 0,2 0,4 0,4 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri SV Lochau, coloane = goluri Rothis.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SV Lochau. SV Lochau primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
2.4
2.0
Primite / meci
1.4
40%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe SV Lochau – Rothis?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă SV Lochau – Rothis?

Meciul face parte din Regionalliga (Austria Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre SV Lochau – Rothis?

Cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.75 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru SV Lochau, 24% egal și 40% pentru Rothis, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în SV Lochau – Rothis?

Modelul nostru estimează 3,47 goluri (1,51 pentru SV Lochau, 1,96 pentru Rothis). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Regionalliga
16.10
20:00
SC Warth USV – Kremser SC 3.151.92
16.10
20:00
SV Gloggnitz – SV Oberwart 3.201.90
16.10
20:10
Favoritner AC – Traiskirchen 3.201.90
16.10
20:30
Wiener SC – Marchfeld Donauauen 2.452.42
17.10
16:00
Donaufeld – SV Donau 1.614.10