Vikingur Gota II – B36 Torshavn II
Ultimele 5 / 5: Vikingur Gota II marchează 3.4 și primește 2.4. B36 Torshavn II 3.2 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 60% · Egal 20% · Oaspete 20%
Goluri / meci
3.4 + 3.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 100%
GG
Da 1.29 · Nu 3.30
Analiză Vikingur Gota II – B36 Torshavn II
Vikingur Gota II o primește pe B36 Torshavn II sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30 (ora României), în 1.deild (Insulele Feroe). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Vikingur Gota II are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 12 goluri primite (3,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. B36 Torshavn II are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 14 goluri primite (3,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Vikingur Gota II stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Vikingur Gota II a câștigat 4, B36 Torshavn II a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 8. Ultima întâlnire, pe 23.05.2026, s-a terminat B36 Torshavn II 0–3 Vikingur Gota II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.48 / 4.50 / 4.55. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 60% pentru Vikingur Gota II, 20% pentru egal și 20% pentru B36 Torshavn II. Favorită e Vikingur Gota II. Pentru GG, Da e la 1.29 și Nu la 3.30.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,10 goluri estimate pentru Vikingur Gota II și 2,80 pentru B36 Torshavn II, adică 5,90 în total. Cu aceste valori, Vikingur Gota II câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 17%, iar B36 Torshavn II câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 93%, GG are 90%, iar cel mai probabil scor exact este 3–2, cu 5,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Vikingur Gota II | B36 Torshavn II |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 17 (3,4) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 4 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 3,10 | 2,80 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 37% |
Goluri estimate
3,10 – 2,80 · total 5,90
1X2 model
46% · 17% · 37%
Peste 2.5 model
93% · cotă corectă 1.08
GG model
90% · cotă corectă 1.11
Sub 2.5: 7% · Peste 2.5: 93% · total goluri în 90 de minute
| Vikingur Go. ↓ / B36 Torshav. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0,3 | 0,8 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,4 |
| 1 | 0,8 | 2,4 | 3,3 | 3,1 | 2,2 | 1,2 |
| 2 | 1,3 | 3,7 | 5,2 | 4,8 | 3,4 | 1,9 |
| 3 | 1,4 | 3,8 | 5,3 | 5,0 | 3,5 | 2,0 |
| 4 | 1,1 | 3,0 | 4,1 | 3,9 | 2,7 | 1,5 |
| 5 | 0,7 | 1,8 | 2,6 | 2,4 | 1,7 | 0,9 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vikingur Gota II, coloane = goluri B36 Torshavn II.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Vikingur Gota II. Vikingur Gota II primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: B36 Torshavn II. B36 Torshavn II primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,0 goluri, față de 5,90 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Vikingur Gota II 46%, egal 17%, B36 Torshavn II 37%. Peste 2.5 goluri are 93% în model (cotă corectă 1.08). Ambele marchează (GG) are 90% în model (cotă corectă 1.11), iar cota 1.29 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 3–2 (5,3%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 3.30, pentru care modelul calculează 10%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.05.26 | B36 Torshavn II – Vikingur Gota II | — | 0–3 |
| 04.04.26 | Vikingur Gota II – B36 Torshavn II | — | 3–0 |
| 18.10.25 | Vikingur Gota II – B36 Torshavn II | — | 0–1 |
| 23.05.25 | B36 Torshavn II – Vikingur Gota II | — | 3–3 |
| 16.04.25 | Vikingur Gota II – B36 Torshavn II | — | 5–0 |
| 25.10.24 | Vikingur Gota II – B36 Torshavn II | — | 5–2 |
| 30.05.24 | B36 Torshavn II – Vikingur Gota II | 0–0 | 2–2 |
| 27.04.24 | B36 Torshavn II – Vikingur Gota II | 2–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Vikingur Gota II – B36 Torshavn II?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Vikingur Gota II – B36 Torshavn II?
Meciul face parte din 1.deild (Insulele Feroe). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Vikingur Gota II – B36 Torshavn II?
Cotele 1X2 sunt 1.48 / 4.50 / 4.55. Fără marjă, asta înseamnă 60% pentru Vikingur Gota II, 20% egal și 20% pentru B36 Torshavn II, cu Vikingur Gota II favorită la cota 1.48.
Câte goluri se așteaptă în Vikingur Gota II – B36 Torshavn II?
Modelul nostru estimează 5,90 goluri (3,10 pentru Vikingur Gota II, 2,80 pentru B36 Torshavn II). Peste 2.5 goluri are 93%, GG are 90%, iar cel mai probabil scor este 3–2.