Vineri16 octombrie
Live 2 Pune pont

Insulele FeroeInsulele Feroe · 1.deild

Havnar Boltfelag II – EB/Streymur II

Havnar Boltfelag II
EEÎÎV
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
EB/Streymur II
ÎÎVÎÎ
11.77 X4.10 23.35
1X1.23 X21.85 121.16

Ultimele 5 / 5: Havnar Boltfelag II marchează 2.0 și primește 1.8. EB/Streymur II 1.4 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 51% · Egal 22% · Oaspete 27%

Goluri / meci

2.0 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 40% / 100%

GG

—

Analiză Havnar Boltfelag II – EB/Streymur II

Havnar Boltfelag II o primește pe EB/Streymur II sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în 1.deild (Insulele Feroe). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Havnar Boltfelag II are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. EB/Streymur II are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 14 goluri primite (1,4 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Havnar Boltfelag II a câștigat 1, EB/Streymur II a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 29.05.2026, s-a terminat EB/Streymur II 1–1 Havnar Boltfelag II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.77 / 4.10 / 3.35. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 51% pentru Havnar Boltfelag II, 22% pentru egal și 27% pentru EB/Streymur II. Favorită e Havnar Boltfelag II.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Havnar Boltfelag II și 1,60 pentru EB/Streymur II, adică 4,00 în total. Cu aceste valori, Havnar Boltfelag II câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 19%, iar EB/Streymur II câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,4%.

Statistici-cheie
IndicatorHavnar Boltfelag IIEB/Streymur II
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-0-4
Puncte / meci1,000,60
Goluri marcate (medie)10 (2,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)9 (1,8)14 (2,8)
% Peste 2.540%100%
% GG40%60%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,401,60
Șanse de victorie (model)56%25%

Goluri estimate

2,40 – 1,60 · total 4,00

1X2 model

56% · 19% · 25%

Peste 2.5 model

76% · cotă corectă 1.32

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Sub 2.5: 24% · Peste 2.5: 76% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Havnar Bolt. ↓ / EB/Streymur. →012345
0 1,8 2,9 2,3 1,3 0,5 0,2
1 4,4 7,0 5,6 3,0 1,2 0,4
2 5,3 8,4 6,8 3,6 1,4 0,5
3 4,2 6,8 5,4 2,9 1,2 0,4
4 2,5 4,1 3,2 1,7 0,7 0,2
5 1,2 1,9 1,6 0,8 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Havnar Boltfelag II, coloane = goluri EB/Streymur II.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Havnar Boltfelag II. Havnar Boltfelag II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: EB/Streymur II. EB/Streymur II primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Havnar Boltfelag II e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Havnar Boltfelag II are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.77 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32). Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
1.4
1.8
Primite / meci
2.8
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
100%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Havnar Boltfelag II – EB/Streymur II?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Havnar Boltfelag II – EB/Streymur II?

Meciul face parte din 1.deild (Insulele Feroe). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Havnar Boltfelag II – EB/Streymur II?

Cotele 1X2 sunt 1.77 / 4.10 / 3.35. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Havnar Boltfelag II, 22% egal și 27% pentru EB/Streymur II, cu Havnar Boltfelag II favorită la cota 1.77.

Câte goluri se așteaptă în Havnar Boltfelag II – EB/Streymur II?

Modelul nostru estimează 4,00 goluri (2,40 pentru Havnar Boltfelag II, 1,60 pentru EB/Streymur II). Peste 2.5 goluri are 76%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din 1.deild
19.09
20:00
Vikingur Gota II – Suduroy 4–3