Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Insulele FeroeInsulele Feroe · 1.deild

FC Hoyvi­k – NSI Runavik II

FC Hoyvi­k
ÎEÎVÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
NSI Runavik II
EÎÎVÎ
12.45 X3.75 22.32
1X1.49 X21.44 121.18

Ultimele 5 / 5: FC Hoyvi­k marchează 1.4 și primește 3.2. NSI Runavik II 2.0 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 24% · Oaspete 39%

Goluri / meci

1.4 + 2.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 100%

GG

—

Analiză FC Hoyvi­k – NSI Runavik II

FC Hoyvi­k o primește pe NSI Runavik II sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în 1.deild (Insulele Feroe). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Hoyvi­k are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 16 goluri primite (1,4 marcate și 3,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. NSI Runavik II are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 15 goluri primite (2,0 marcate și 3,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, FC Hoyvi­k a câștigat 1, NSI Runavik II a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 31.05.2026, s-a terminat FC Hoyvi­k 0–3 NSI Runavik II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.75 / 2.32. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 37% pentru FC Hoyvi­k, 24% pentru egal și 39% pentru NSI Runavik II. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru FC Hoyvi­k și 2,60 pentru NSI Runavik II, adică 4,80 în total. Cu aceste valori, FC Hoyvi­k câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 18%, iar NSI Runavik II câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 82%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 6,7%.

Statistici-cheie
IndicatorFC Hoyvi­kNSI Runavik II
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-1-3
Puncte / meci0,800,80
Goluri marcate (medie)7 (1,4)10 (2,0)
Goluri primite (medie)16 (3,2)15 (3,0)
% Peste 2.580%100%
% GG60%100%
Victorii H2H (5 meciuri)14
Goluri estimate (model)2,202,60
Șanse de victorie (model)34%48%

Goluri estimate

2,20 – 2,60 · total 4,80

1X2 model

34% · 18% · 48%

Peste 2.5 model

85% · cotă corectă 1.18

GG model

82% · cotă corectă 1.22

Distribuția golurilor
1%0
4%1
10%2
15%3
18%4
52%5+

Sub 2.5: 15% · Peste 2.5: 85% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Hoyvi­k ↓ / NSI Runavik. →012345
0 0,8 2,1 2,8 2,4 1,6 0,8
1 1,8 4,7 6,1 5,3 3,4 1,8
2 2,0 5,2 6,7 5,8 3,8 2,0
3 1,5 3,8 4,9 4,3 2,8 1,4
4 0,8 2,1 2,7 2,4 1,5 0,8
5 0,4 0,9 1,2 1,0 0,7 0,3

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Hoyvi­k, coloane = goluri NSI Runavik II.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: FC Hoyvi­k. FC Hoyvi­k primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: NSI Runavik II. NSI Runavik II primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,2 goluri, față de 4,80 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Hoyvi­k 34%, egal 18%, NSI Runavik II 48%. Peste 2.5 goluri are 85% în model (cotă corectă 1.18). Ambele marchează (GG) are 82% în model (cotă corectă 1.22). Scorul cel mai probabil: 2–2 (6,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
2.0
3.2
Primite / meci
3.0
20%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
100%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Hoyvi­k – NSI Runavik II?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Hoyvi­k – NSI Runavik II?

Meciul face parte din 1.deild (Insulele Feroe). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Hoyvi­k – NSI Runavik II?

Cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.75 / 2.32. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru FC Hoyvi­k, 24% egal și 39% pentru NSI Runavik II, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în FC Hoyvi­k – NSI Runavik II?

Modelul nostru estimează 4,80 goluri (2,20 pentru FC Hoyvi­k, 2,60 pentru NSI Runavik II). Peste 2.5 goluri are 85%, GG are 82%, iar cel mai probabil scor este 2–2.

Alte meciuri din 1.deild
19.09
20:00
Vikingur Gota II – Suduroy 4–3