Viborg – Midtjylland
Ultimele 5 / 5: Viborg marchează 1.8 și primește 1.4. Midtjylland 3.0 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 26% · Oaspete 40%
Goluri / meci
1.8 + 3.0
Peste 2.5
1.58 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.49 · Nu 2.52
Analiză Viborg – Midtjylland
Viborg o primește pe Midtjylland luni, 19 octombrie, ora 20:00 (ora României), în Superliga (Danemarca). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Viborg are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Midtjylland are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 4 goluri primite (3,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Midtjylland stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Viborg a câștigat 1, Midtjylland a câștigat 2, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 6. Ultima întâlnire, pe 04.05.2026, s-a terminat Midtjylland 3–3 Viborg.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.82 / 3.65 / 2.37. După ce scoatem marja (aproximativ 5,1% pe piața asta), rămân 34% pentru Viborg, 26% pentru egal și 40% pentru Midtjylland. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.58 și sub 2.5 la 2.40, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.49 și Nu la 2.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 2,20) și cele deduse din cote (1,49 – 1,63) și ajunge la 1,39 goluri estimate pentru Viborg și 1,92 pentru Midtjylland, adică 3,31 în total. Cu aceste valori, Viborg câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Midtjylland câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,7%.
| Indicator | Viborg | Midtjylland |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,39 | 1,92 |
| Șanse de victorie (model) | 28% | 50% |
Goluri estimate
1,39 – 1,92 · total 3,31
1X2 model
28% · 22% · 50%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Viborg ↓ / Midtjylland → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 7,0 | 6,7 | 4,3 | 2,1 | 0,8 |
| 1 | 5,1 | 9,7 | 9,4 | 6,0 | 2,9 | 1,1 |
| 2 | 3,5 | 6,8 | 6,5 | 4,2 | 2,0 | 0,8 |
| 3 | 1,6 | 3,1 | 3,0 | 1,9 | 0,9 | 0,4 |
| 4 | 0,6 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Viborg, coloane = goluri Midtjylland.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Midtjylland are 50% în model (cotă corectă 2.00), iar cota 2.37 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.58 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.49 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 04.05.26 | Midtjylland – Viborg | 2–2 | 3–3 |
| 22.03.26 | Viborg – Midtjylland | 0–0 | 1–1 |
| 07.12.25 | Viborg – Midtjylland | 2–0 | 3–3 |
| 20.09.25 | Midtjylland – Viborg | 0–0 | 2–0 |
| 10.11.24 | Viborg – Midtjylland | 1–0 | 1–0 |
| 29.09.24 | Midtjylland – Viborg | 1–1 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Viborg – Midtjylland?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Viborg – Midtjylland?
Meciul face parte din Superliga (Danemarca). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Viborg – Midtjylland?
Cotele 1X2 sunt 2.82 / 3.65 / 2.37. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Viborg, 26% egal și 40% pentru Midtjylland, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Viborg – Midtjylland?
Modelul nostru estimează 3,31 goluri (1,39 pentru Viborg, 1,92 pentru Midtjylland). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.