Sâmbătă17 octombrie
Live 19 Pune pont

DanemarcaDanemarca · Superliga

Lyngby – Nordsjalland

Lyngby
ÎÎEVV
15:00 Duminică, 18 octombrie
Nordsjalland
EEÎÎV
12.30 X4.15 21.88
1X1.87 X21.29 121.26

Ultimele 5 / 5: Lyngby marchează 1.4 și primește 2.0. Nordsjalland 1.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 36% · Egal 20% · Oaspete 44%

Goluri / meci

1.4 + 1.0

Peste 2.5

1.52 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.48 · Nu 2.52

Analiză Lyngby – Nordsjalland

Lyngby o primește pe Nordsjalland duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superliga (Danemarca). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lyngby are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Nordsjalland are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Lyngby a câștigat 1, Nordsjalland a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 16.03.2025, s-a terminat Lyngby 1–0 Nordsjalland.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 4.15 / 1.88. După ce scoatem marja (aproximativ 20,8% pe piața asta), rămân 36% pentru Lyngby, 20% pentru egal și 44% pentru Nordsjalland. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.52 și sub 2.5 la 2.55, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.52.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,52 – 1,71) și ajunge la 1,51 goluri estimate pentru Lyngby și 1,61 pentru Nordsjalland, adică 3,12 în total. Cu aceste valori, Lyngby câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Nordsjalland câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 60%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,7%.

Statistici-cheie
IndicatorLyngbyNordsjalland
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-2-2
Puncte / meci1,401,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)5 (1,0)
Goluri primite (medie)10 (2,0)8 (1,6)
% Peste 2.540%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (3 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,511,61
Șanse de victorie (model)36%40%

Goluri estimate

1,51 – 1,61 · total 3,12

1X2 model

36% · 24% · 40%

Peste 2.5 model

60% · cotă corectă 1.67

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
4%0
14%1
22%2
22%3
17%4
21%5+

Sub 2.5: 40% · Peste 2.5: 60% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lyngby ↓ / Nordsjalland →012345
0 4,4 7,1 5,7 3,1 1,2 0,4
1 6,7 10,7 8,6 4,6 1,9 0,6
2 5,0 8,1 6,5 3,5 1,4 0,5
3 2,5 4,1 3,3 1,8 0,7 0,2
4 1,0 1,5 1,2 0,7 0,3 0,1
5 0,3 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lyngby, coloane = goluri Nordsjalland.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lyngby. Lyngby primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Nordsjalland. Nordsjalland primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 20,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Lyngby 36%, egal 24%, Nordsjalland 40%. Peste 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.48 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.0
2.0
Primite / meci
1.6
40%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lyngby – Nordsjalland?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lyngby – Nordsjalland?

Meciul face parte din Superliga (Danemarca). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lyngby – Nordsjalland?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 4.15 / 1.88. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Lyngby, 20% egal și 44% pentru Nordsjalland, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Lyngby – Nordsjalland?

Modelul nostru estimează 3,12 goluri (1,51 pentru Lyngby, 1,61 pentru Nordsjalland). Peste 2.5 goluri are 60%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Superliga
18.10
15:00
Sonderjyske – Silkeborg 1.972.17
16.10
20:00
AC Horsens – Randers FC 0–0
12.10
20:00
AGF Aarhus – Sonderjyske 3–0
11.10
19:00
Midtjylland – FC Copenhaga 2–1
11.10
17:00
Brondby – Lyngby 5–2
11.10
15:00
Silkeborg – AC Horsens 3–3