Duminică18 octombrie
Live 155 Pune pont

TurciaTurcia · 1. Lig

Vanspor FK - Istanbulspor

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

Turcia1. Lig · Turcia Final
Vanspor FK
ÎÎÎÎV
Final3-2Pauză 2-2
Istanbulspor
EÎÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Vanspor FK 28%Egal 27%Istanbulspor 45%

Vanspor FK 3-2 Istanbulspor: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Vanspor FK 3-2 Istanbulspor (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru victoria lui Vanspor FK, iar cotele fără marjă 28%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 3-2 avea 2,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (4-1) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Vanspor FKîn meciIstanbulspor
4
Cornere
1
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Vanspor FK vs Istanbulspor

Vanspor FK marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,6. Istanbulspor marchează 2,6 goluri pe meci și primește 1,8. La Vanspor FK, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Vanspor FKultimele 5Istanbulspor
0,60
Puncte / meci
1,40
1,0
Goluri marcate / meci
2,6
2,6
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Vanspor FK și ultimele 5 Istanbulspor, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Vanspor FK1-0-4

Î
Manisa - Vanspor FK15.08.26 · 1. Lig
4-1
Î
Vanspor FK - Kayserispor09.08.26 · 1. Lig
0-2
Î
Hatayspor - Vanspor FK01.05.26 · 1. Lig
3-1
Î
Vanspor FK - Istanbulspor25.04.26 · 1. Lig
1-3
V
Umraniyespor - Vanspor FK19.04.26 · 1. Lig
1-2

Istanbulspor2-1-2

E
Istanbulspor - Bodrumspor15.08.26 · 1. Lig
2-2
Î
Bandirmaspor - Istanbulspor08.08.26 · 1. Lig
3-0
Î
Eyupspor - Istanbulspor24.07.26 · Amicale intercluburi
2-0
V
Istanbulspor - Adana Demirspor01.05.26 · 1. Lig
8-1
V
Vanspor FK - Istanbulspor25.04.26 · 1. Lig
1-3

Întâlniri directe Vanspor FK - Istanbulspor

Vanspor FK 1Egal 0Istanbulspor 1
Î
Vanspor FK - Istanbulspor25.04.2026 · pauză 1-1
1-3
V
Istanbulspor - Vanspor FK21.12.2025 · pauză 1-1
1-3

V/E/Î din perspectiva Vanspor FK. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Vanspor FK - Istanbulspor

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Vanspor FK3.3028% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Istanbulspor2.0745% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.65
X2 1.31
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.23
Sub 2.5 1.97
Peste 2.5 1.74

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.52

Analiza de dinainte de meci

Vanspor FK - Istanbulspor s-a jucat duminică, 23 august, în 1. Lig (Turcia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Vanspor FK vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Istanbulspor are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 13-9. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Vanspor FK a câștigat o dată, Istanbulspor o dată. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: Vanspor FK - Istanbulspor 1-3, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Istanbulspor, la 2.07, cu egalul la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.74, iar GG la 1.63.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,3 pentru Vanspor FK și 2,1 pentru Istanbulspor. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Istanbulspor: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Casele dau 2.07, mai mult. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 67%. Cota de 1.74 e peste cea corectă (1.49). Ambele marchează (GG) are 64% în model, iar 1.63 e aproape de cota corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Vanspor FK - Istanbulspor

Goluri estimate: 1,31 Vanspor FK și 2,09 Istanbulspor, total 3,40. 1X2 în model: 24% · 21% · 55%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-29,5%1-19,1%0-27,3%0-17,0%1-36,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Vanspor FK. Vanspor FK a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Istanbulspor. Istanbulspor a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,0 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză2-2
Cornere4-1
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startIstanbulspor · 2.07
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Vanspor FK - Istanbulspor?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Vanspor FK - Istanbulspor?

În 1. Lig (Turcia).

Cine era favorită în Vanspor FK - Istanbulspor?

Istanbulspor pleca favorită, la cota 2.07. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Vanspor FK - Istanbulspor?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din 1. Lig

Toată liga →