Ujezd Praga – SK Rapid Psary
Ultimele 5 / 5: Ujezd Praga marchează 1.8 și primește 1.4. SK Rapid Psary 2.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 24% · Oaspete 31%
Goluri / meci
1.8 + 2.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 80%
GG
—
Analiză Ujezd Praga – SK Rapid Psary
Ujezd Praga o primește pe SK Rapid Psary sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:15 (ora României), în Divize B (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ujezd Praga are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. SK Rapid Psary are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 7 goluri primite (2,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Ujezd Praga a câștigat 1, SK Rapid Psary a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.05.2026, s-a terminat Ujezd Praga 1–1 SK Rapid Psary.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.70 / 2.92. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 45% pentru Ujezd Praga, 24% pentru egal și 31% pentru SK Rapid Psary. Favorită e Ujezd Praga.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Ujezd Praga și 2,00 pentru SK Rapid Psary, adică 3,60 în total. Cu aceste valori, Ujezd Praga câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 22%, iar SK Rapid Psary câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ujezd Praga | SK Rapid Psary |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 80% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 31% | 47% |
Goluri estimate
1,60 – 2,00 · total 3,60
1X2 model
31% · 22% · 47%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Ujezd Praga ↓ / SK Rapid Ps. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 5,5 | 5,5 | 3,6 | 1,8 | 0,7 |
| 1 | 4,4 | 8,7 | 8,7 | 5,8 | 2,9 | 1,2 |
| 2 | 3,5 | 7,0 | 7,0 | 4,7 | 2,3 | 0,9 |
| 3 | 1,9 | 3,7 | 3,7 | 2,5 | 1,2 | 0,5 |
| 4 | 0,7 | 1,5 | 1,5 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ujezd Praga, coloane = goluri SK Rapid Psary.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.63 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45). Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.05.26 | Ujezd Praga – SK Rapid Psary | 1–0 | 1–1 |
| 11.10.25 | SK Rapid Psary – Ujezd Praga | — | 4–5 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ujezd Praga – SK Rapid Psary?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ujezd Praga – SK Rapid Psary?
Meciul face parte din Divize B (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ujezd Praga – SK Rapid Psary?
Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.70 / 2.92. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Ujezd Praga, 24% egal și 31% pentru SK Rapid Psary, cu Ujezd Praga favorită la cota 2.02.
Câte goluri se așteaptă în Ujezd Praga – SK Rapid Psary?
Modelul nostru estimează 3,60 goluri (1,60 pentru Ujezd Praga, 2,00 pentru SK Rapid Psary). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.