Italia · Campionato Primavera 1
UC Albinoleffe U20 – Fiorentina U20
Ultimele 5 / 5: UC Albinoleffe U20 marchează 1.2 și primește 2.6. Fiorentina U20 1.6 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 24% · Oaspete 49%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză UC Albinoleffe U20 – Fiorentina U20
UC Albinoleffe U20 o primește pe Fiorentina U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 1 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
UC Albinoleffe U20 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Fiorentina U20 are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.75 / 1.82. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 26% pentru UC Albinoleffe U20, 24% pentru egal și 49% pentru Fiorentina U20. Favorită e Fiorentina U20.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru UC Albinoleffe U20 și 2,10 pentru Fiorentina U20, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, UC Albinoleffe U20 câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Fiorentina U20 câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,7%.
| Indicator | UC Albinoleffe U20 | Fiorentina U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 0-3-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 49% |
Goluri estimate
1,60 – 2,10 · total 3,70
1X2 model
30% · 21% · 49%
Peste 2.5 model
71% · cotă corectă 1.41
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute
| UC Albinole. ↓ / Fiorentina . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,5 | 5,2 | 5,5 | 3,8 | 2,0 | 0,8 |
| 1 | 4,0 | 8,3 | 8,7 | 6,1 | 3,2 | 1,3 |
| 2 | 3,2 | 6,6 | 7,0 | 4,9 | 2,6 | 1,1 |
| 3 | 1,7 | 3,5 | 3,7 | 2,6 | 1,4 | 0,6 |
| 4 | 0,7 | 1,4 | 1,5 | 1,0 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UC Albinoleffe U20, coloane = goluri Fiorentina U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: UC Albinoleffe U20. UC Albinoleffe U20 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Fiorentina U20. Fiorentina U20 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Fiorentina U20 e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe UC Albinoleffe U20 – Fiorentina U20?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă UC Albinoleffe U20 – Fiorentina U20?
Meciul face parte din Campionato Primavera 1 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre UC Albinoleffe U20 – Fiorentina U20?
Cotele 1X2 sunt 3.40 / 3.75 / 1.82. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru UC Albinoleffe U20, 24% egal și 49% pentru Fiorentina U20, cu Fiorentina U20 favorită la cota 1.82.
Câte goluri se așteaptă în UC Albinoleffe U20 – Fiorentina U20?
Modelul nostru estimează 3,70 goluri (1,60 pentru UC Albinoleffe U20, 2,10 pentru Fiorentina U20). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–2.