Italia · Campionato Primavera 1
Torino FC U20 – AS Roma U20
Ultimele 5 / 5: Torino FC U20 marchează 2.2 și primește 2.4. AS Roma U20 1.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 27% · Egal 24% · Oaspete 48%
Goluri / meci
2.2 + 1.4
Peste 2.5
1.54 · forma 100% / 20%
GG
Da 1.53 · Nu 2.35
Analiză Torino FC U20 – AS Roma U20
Torino FC U20 o primește pe AS Roma U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Campionato Primavera 1 (Italia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Torino FC U20 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 12 goluri primite (2,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. AS Roma U20 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, AS Roma U20 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Torino FC U20 a câștigat 0, AS Roma U20 a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 22.01.2026, s-a terminat Torino FC U20 1–1 AS Roma U20.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.75 / 1.87. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 27% pentru Torino FC U20, 24% pentru egal și 48% pentru AS Roma U20. Favorită e AS Roma U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.54 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.53 și Nu la 2.35.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,90) și cele deduse din cote (1,30 – 1,79) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru Torino FC U20 și 1,84 pentru AS Roma U20, adică 3,29 în total. Cu aceste valori, Torino FC U20 câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 23%, iar AS Roma U20 câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%.
| Indicator | Torino FC U20 | AS Roma U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 20% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,45 | 1,84 |
| Șanse de victorie (model) | 30% | 47% |
Goluri estimate
1,45 – 1,84 · total 3,29
1X2 model
30% · 23% · 47%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Torino FC U. ↓ / AS Roma U20 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 6,9 | 6,3 | 3,9 | 1,8 | 0,7 |
| 1 | 5,4 | 9,9 | 9,1 | 5,6 | 2,6 | 0,9 |
| 2 | 3,9 | 7,2 | 6,6 | 4,1 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 1,9 | 3,5 | 3,2 | 2,0 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 0,7 | 1,3 | 1,2 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Torino FC U20, coloane = goluri AS Roma U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Torino FC U20. Torino FC U20 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 22.01.26 | Torino FC U20 – AS Roma U20 | 0–1 | 1–1 |
| 25.10.25 | AS Roma U20 – Torino FC U20 | 1–0 | 2–0 |
| 05.04.25 | AS Roma U20 – Torino FC U20 | 1–1 | 2–1 |
| 13.01.25 | Torino FC U20 – AS Roma U20 | 0–3 | 2–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Torino FC U20 – AS Roma U20?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Torino FC U20 – AS Roma U20?
Meciul face parte din Campionato Primavera 1 (Italia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Torino FC U20 – AS Roma U20?
Cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.75 / 1.87. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru Torino FC U20, 24% egal și 48% pentru AS Roma U20, cu AS Roma U20 favorită la cota 1.87.
Câte goluri se așteaptă în Torino FC U20 – AS Roma U20?
Modelul nostru estimează 3,29 goluri (1,45 pentru Torino FC U20, 1,84 pentru AS Roma U20). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.