Tru-Juice – Humble Lions
Ultimele 5 / 5: Tru-Juice marchează 1.2 și primește 0.6. Humble Lions 0.4 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 24% · Oaspete 21%
Goluri / meci
1.2 + 0.4
Peste 2.5
1.76 · forma 20% / 60%
GG
Da 1.76 · Nu 1.95
Analiză Tru-Juice – Humble Lions
Tru-Juice o primește pe Humble Lions duminică, 18 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Premier League (Jamaica). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tru-Juice are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 3 goluri primite (1,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Humble Lions are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 13 goluri primite (0,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tru-Juice stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.75 / 4.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 54% pentru Tru-Juice, 24% pentru egal și 21% pentru Humble Lions. Favorită e Tru-Juice. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.76 și Nu la 1.95.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 0,50) și cele deduse din cote (1,76 – 1,02) și ajunge la 1,83 goluri estimate pentru Tru-Juice și 0,76 pentru Humble Lions, adică 2,59 în total. Cu aceste valori, Tru-Juice câștigă în 63% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Humble Lions câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Tru-Juice | Humble Lions |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 20% | 60% |
| % GG | 20% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,83 | 0,76 |
| Șanse de victorie (model) | 63% | 15% |
Goluri estimate
1,83 – 0,76 · total 2,59
1X2 model
63% · 22% · 15%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Tru-Juice ↓ / Humble Lions → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,5 | 5,7 | 2,2 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 13,7 | 10,4 | 4,0 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 12,6 | 9,5 | 3,6 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 7,7 | 5,8 | 2,2 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 3,5 | 2,7 | 1,0 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 1,3 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tru-Juice, coloane = goluri Humble Lions.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Humble Lions. Humble Lions primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Humble Lions. Humble Lions a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tru-Juice are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.69 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tru-Juice – Humble Lions?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tru-Juice – Humble Lions?
Meciul face parte din Premier League (Jamaica). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tru-Juice – Humble Lions?
Cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.75 / 4.30. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Tru-Juice, 24% egal și 21% pentru Humble Lions, cu Tru-Juice favorită la cota 1.69.
Câte goluri se așteaptă în Tru-Juice – Humble Lions?
Modelul nostru estimează 2,59 goluri (1,83 pentru Tru-Juice, 0,76 pentru Humble Lions). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.