Chapelton Maroons – Treasure Beach FC
Ultimele 5 / 5: Chapelton Maroons marchează 0.6 și primește 2.0. Treasure Beach FC 0.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 28% · Oaspete 32%
Goluri / meci
0.6 + 0.8
Peste 2.5
— · forma 40% / 20%
GG
—
Analiză Chapelton Maroons – Treasure Beach FC
Chapelton Maroons o primește pe Treasure Beach FC duminică, 18 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Premier League (Jamaica). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Chapelton Maroons are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 10 goluri primite (0,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Treasure Beach FC are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Chapelton Maroons stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Chapelton Maroons a câștigat 2, Treasure Beach FC a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.02.2026, s-a terminat Chapelton Maroons 2–0 Treasure Beach FC.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.25 / 2.87. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 40% pentru Chapelton Maroons, 28% pentru egal și 32% pentru Treasure Beach FC. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Chapelton Maroons și 1,40 pentru Treasure Beach FC, adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Chapelton Maroons câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Treasure Beach FC câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Chapelton Maroons | Treasure Beach FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 42% |
Goluri estimate
1,20 – 1,40 · total 2,60
1X2 model
32% · 26% · 42%
Peste 2.5 model
48% · cotă corectă 2.08
GG model
53% · cotă corectă 1.89
Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute
| Chapelton M. ↓ / Treasure Be. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 10,4 | 7,3 | 3,4 | 1,2 | 0,3 |
| 1 | 8,9 | 12,5 | 8,7 | 4,1 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,3 | 7,5 | 5,2 | 2,4 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 2,1 | 3,0 | 2,1 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chapelton Maroons, coloane = goluri Treasure Beach FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Chapelton Maroons. Chapelton Maroons primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Treasure Beach FC. Treasure Beach FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.52 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.02.26 | Chapelton Maroons – Treasure Beach FC | 0–0 | 2–0 |
| 01.01.26 | Treasure Beach FC – Chapelton Maroons | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Chapelton Maroons – Treasure Beach FC?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Chapelton Maroons – Treasure Beach FC?
Meciul face parte din Premier League (Jamaica). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Chapelton Maroons – Treasure Beach FC?
Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.25 / 2.87. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Chapelton Maroons, 28% egal și 32% pentru Treasure Beach FC, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Chapelton Maroons – Treasure Beach FC?
Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,20 pentru Chapelton Maroons, 1,40 pentru Treasure Beach FC). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.