Montego Bay United – Arnett Gardens
Ultimele 5 / 5: Montego Bay United marchează 1.4 și primește 0.2. Arnett Gardens 3.0 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 25% · Oaspete 23%
Goluri / meci
1.4 + 3.0
Peste 2.5
— · forma 20% / 80%
GG
—
Analiză Montego Bay United – Arnett Gardens
Montego Bay United o primește pe Arnett Gardens duminică, 18 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Premier League (Jamaica). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Montego Bay United are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 1 gol primite (1,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Arnett Gardens are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 9 goluri primite (3,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Montego Bay United stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Montego Bay United a câștigat 2, Arnett Gardens a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 7. Ultima întâlnire, pe 16.04.2026, s-a terminat Arnett Gardens 1–0 Montego Bay United.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.78 / 3.65 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 51% pentru Montego Bay United, 25% pentru egal și 23% pentru Arnett Gardens. Favorită e Montego Bay United.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Montego Bay United și 1,60 pentru Arnett Gardens, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Montego Bay United câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Arnett Gardens câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Montego Bay United | Arnett Gardens |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 15 (3,0) |
| Goluri primite (medie) | 1 (0,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 38% |
Goluri estimate
1,60 – 1,60 · total 3,20
1X2 model
38% · 24% · 38%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Montego Bay. ↓ / Arnett Gard. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 6,5 | 5,2 | 2,8 | 1,1 | 0,4 |
| 1 | 6,5 | 10,4 | 8,3 | 4,5 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,2 | 8,3 | 6,7 | 3,6 | 1,4 | 0,5 |
| 3 | 2,8 | 4,5 | 3,6 | 1,9 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,1 | 1,8 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Montego Bay United, coloane = goluri Arnett Gardens.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Arnett Gardens. Arnett Gardens primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Montego Bay United 38%, egal 24%, Arnett Gardens 38%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.04.26 | Arnett Gardens – Montego Bay United | 1–0 | 1–0 |
| 01.03.26 | Montego Bay United – Arnett Gardens | 1–0 | 1–1 |
| 16.12.25 | Arnett Gardens – Montego Bay United | 0–0 | 0–1 |
| 24.05.25 | Arnett Gardens – Montego Bay United | 0–0 | 4–2 |
| 18.03.25 | Montego Bay United – Arnett Gardens | 1–2 | 2–2 |
| 14.01.25 | Arnett Gardens – Montego Bay United | 1–0 | 1–0 |
| 08.10.24 | Montego Bay United – Arnett Gardens | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Montego Bay United – Arnett Gardens?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Montego Bay United – Arnett Gardens?
Meciul face parte din Premier League (Jamaica). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Montego Bay United – Arnett Gardens?
Cotele 1X2 sunt 1.78 / 3.65 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Montego Bay United, 25% egal și 23% pentru Arnett Gardens, cu Montego Bay United favorită la cota 1.78.
Câte goluri se așteaptă în Montego Bay United – Arnett Gardens?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,60 pentru Montego Bay United, 1,60 pentru Arnett Gardens). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.