Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

MexicMexic · Liga de Expansion MX - Apertura

Tlaxcala - Venados

Statistici și rezultat final · duminică, 30 august

MexicLiga de Expansion MX - Apertura · Mexic Final
Tlaxcala
ÎEÎÎÎ
Final3-1Pauză 1-0
Venados
VÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Tlaxcala 38%Egal 27%Venados 35%

Tlaxcala 3-1 Venados: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Tlaxcala 3-1 Venados (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 31% pentru victoria lui Tlaxcala, iar cotele fără marjă 38%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 72%), iar GG a ieșit (71%). Scorul exact 3-1 avea 3,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (3-6) și 8 cartonașe galbene (3-5).

Tlaxcalaîn meciVenados
3
Cornere
6
3
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Tlaxcala vs Venados

Tlaxcala marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,8. Venados marchează 2,4 goluri pe meci și primește 2,0. La Tlaxcala, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Tlaxcala 1, egal 2, Venados 2.

~3,8goluri estimate
72%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Tlaxcalaultimele 5Venados
0,20
Puncte / meci
2,00
1,4
Goluri marcate / meci
2,4
2,8
Goluri primite / meci
2,0
0
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Tlaxcala și ultimele 5 Venados, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Tlaxcala0-1-4

Î
Tepatitlan - Tlaxcala21.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-2
E
Dorados Sinaloa - Tlaxcala16.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
2-2
Î
Tlaxcala - Alebrijes de Oaxaca07.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
0-2
Î
Mineros Zacatecas - Tlaxcala01.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-1
Î
Tlaxcala - Leones Negros26.07.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
2-4

Venados3-1-1

V
Venados - Dorados Sinaloa21.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
4-2
Î
Mineros Zacatecas - Venados15.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
5-1
V
Venados - CD Tapatio09.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-2
E
Cruz Azul Hid. - Venados02.08.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
1-1
V
Venados - Alebrijes de Oaxaca26.07.26 · Liga de Expansion MX - Apertura
3-0

Întâlniri directe Tlaxcala - Venados

Tlaxcala 1Egal 2Venados 2
E
Tlaxcala - Venados19.04.2026 · pauză 1-0
2-2
Î
Venados - Tlaxcala07.11.2025 · pauză 3-1
5-1
Î
Venados - Tlaxcala12.04.2025 · pauză 1-0
2-1
E
Tlaxcala - Venados27.10.2024 · pauză 0-0
1-1
V
Tlaxcala - Venados22.02.2024 · pauză 0-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Tlaxcala. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Tlaxcala - Venados

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Tlaxcala2.4238% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Venados2.6235% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.74
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.11
Sub 2.5 2.45
Peste 2.5 1.46

Ambele marchează

GG Da 1.45
GG Nu 2.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.64
Pauză peste 1.5 2.10

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Tlaxcala - Venados s-a jucat duminică, 30 august, în Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Tlaxcala n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 7 goluri și a primit 14. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Venados are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 12-10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Tlaxcala a câștigat o dată, Venados de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,2 goluri în medie. Ultima: Tlaxcala - Venados 2-2, pe 19 aprilie 2026.

La case, diferența e mică: Tlaxcala are cota 2.42, Venados 2.62. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.46, iar GG la 1.45.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru Tlaxcala și 2,1 pentru Venados. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 31% la victorie, față de 38%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 69%. Cota de 1.74 e peste cea corectă (1.45). Peste 2.5 goluri merită privit: 72% în model, iar 1.46 plătește peste cota corectă de 1.39. Ambele marchează (GG): 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. Cota 1.45 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Tlaxcala - Venados

Goluri estimate: 1,67 Tlaxcala și 2,09 Venados, total 3,76. 1X2 în model: 31% · 21% · 48%. Peste 2,5: 72% (cotă corectă 1.39). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
17%2
21%3
19%4
32%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 28% · peste 2,5: 72% (verde).

Scoruri probabile

1-28,5%1-18,1%2-27,1%2-16,8%1-35,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Tlaxcala. Tlaxcala a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Venados. Venados a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,3 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-0
Cornere3-6
Cartonașe galbene3-5
Favorită la startTlaxcala · 2.42
Goluri estimate~3,8
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Tlaxcala - Venados?

S-a jucat duminică, 30 august, ora 01:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Tlaxcala - Venados?

În Liga de Expansion MX - Apertura (Mexic).

Unde s-a jucat Tlaxcala - Venados?

Pe Estadio Tlahuicole, în Tlaxcala, duminică, 30 august, ora 01:00 (ora României).

Cine era favorită în Tlaxcala - Venados?

Niciuna clar: cotele erau 2.42 la gazde și 2.62 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Tlaxcala - Venados?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Liga de Expansion MX - Apertura

Toată liga →