Thep Can Tho – Gia Dinh
Ultimele 5 / 5: Thep Can Tho marchează 1.2 și primește 1.2. Gia Dinh 0.8 / 3.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 28% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.2 + 0.8
Peste 2.5
2.05 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.87 · Nu 1.83
Analiză Thep Can Tho – Gia Dinh
Thep Can Tho o primește pe Gia Dinh sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în V-League 2 (Vietnam). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Thep Can Tho are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Gia Dinh are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 19 goluri primite (0,8 marcate și 3,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Thep Can Tho stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Thep Can Tho a câștigat 0, Gia Dinh a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 14.03.2026, s-a terminat Thep Can Tho 0–0 Gia Dinh.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.25 / 2.77. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 40% pentru Thep Can Tho, 28% pentru egal și 33% pentru Gia Dinh. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.67, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.83.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,50 – 1,00) și cele deduse din cote (1,31 – 1,16) și ajunge la 1,91 goluri estimate pentru Thep Can Tho și 1,08 pentru Gia Dinh, adică 2,99 în total. Cu aceste valori, Thep Can Tho câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Gia Dinh câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Thep Can Tho | Gia Dinh |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 19 (3,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,91 | 1,08 |
| Șanse de victorie (model) | 57% | 21% |
Goluri estimate
1,91 – 1,08 · total 2,99
1X2 model
57% · 22% · 21%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Thep Can Tho ↓ / Gia Dinh → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 5,4 | 2,9 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 1 | 9,6 | 10,4 | 5,6 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,2 | 9,9 | 5,3 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 5,8 | 6,3 | 3,4 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 2,8 | 3,0 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,1 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Thep Can Tho, coloane = goluri Gia Dinh.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Gia Dinh. Gia Dinh primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,47. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Thep Can Tho are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 2.27 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 2.05 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.03.26 | Thep Can Tho – Gia Dinh | — | 0–0 |
| 30.01.26 | Gia Dinh – Thep Can Tho | 1–0 | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Thep Can Tho – Gia Dinh?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Thep Can Tho – Gia Dinh?
Meciul face parte din V-League 2 (Vietnam). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Thep Can Tho – Gia Dinh?
Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.25 / 2.77. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Thep Can Tho, 28% egal și 33% pentru Gia Dinh, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Thep Can Tho – Gia Dinh?
Modelul nostru estimează 2,99 goluri (1,91 pentru Thep Can Tho, 1,08 pentru Gia Dinh). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.