Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

VietnamVietnam · V-League 2

Lam Dong – DH van Hien

Lam Dong
ÎÎÎÎV
11:30 Sâmbătă, 17 octombrie
DH van Hien
VEEVÎ
13.00 X2.95 22.27
1X1.38 X21.40 121.29

Ultimele 5 / 5: Lam Dong marchează 0.4 și primește 1.8. DH van Hien 1.0 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 30% · Egal 30% · Oaspete 40%

Goluri / meci

0.4 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 40% / 20%

GG

—

Analiză Lam Dong – DH van Hien

Lam Dong o primește pe DH van Hien sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30 (ora României), în V-League 2 (Vietnam). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lam Dong are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 9 goluri primite (0,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. DH van Hien are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, DH van Hien stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 17.06.2025, DH van Hien 1–0 Lam Dong. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.00 / 2.95 / 2.27. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 30% pentru Lam Dong, 30% pentru egal și 40% pentru DH van Hien. Favorită e DH van Hien.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,50 goluri estimate pentru Lam Dong și 1,40 pentru DH van Hien, adică 1,90 în total. Cu aceste valori, Lam Dong câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 28%, iar DH van Hien câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 30%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 20,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorLam DongDH van Hien
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-42-2-1
Puncte / meci0,601,60
Goluri marcate (medie)2 (0,4)5 (1,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)3 (0,6)
% Peste 2.540%20%
% GG20%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)0,501,40
Șanse de victorie (model)13%59%

Goluri estimate

0,50 – 1,40 · total 1,90

1X2 model

13% · 28% · 59%

Peste 2.5 model

29% · cotă corectă 3.45

GG model

30% · cotă corectă 3.33

Distribuția golurilor
15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lam Dong ↓ / DH van Hien →012345
0 15,0 20,9 14,7 6,8 2,4 0,7
1 7,5 10,5 7,3 3,4 1,2 0,3
2 1,9 2,6 1,8 0,9 0,3 0,1
3 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0
4 0,0 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lam Dong, coloane = goluri DH van Hien.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lam Dong. Lam Dong primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Lam Dong. Lam Dong a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie DH van Hien are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 2.27 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Nu marchează ambele (NG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 0–1 (20,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
1.0
1.8
Primite / meci
0.6
20%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
20%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lam Dong – DH van Hien?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lam Dong – DH van Hien?

Meciul face parte din V-League 2 (Vietnam). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lam Dong – DH van Hien?

Cotele 1X2 sunt 3.00 / 2.95 / 2.27. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Lam Dong, 30% egal și 40% pentru DH van Hien, cu DH van Hien favorită la cota 2.27.

Câte goluri se așteaptă în Lam Dong – DH van Hien?

Modelul nostru estimează 1,90 goluri (0,50 pentru Lam Dong, 1,40 pentru DH van Hien). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 30%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din V-League 2
16.10
13:00
Dong Thap – Binh Dinh 3–1
11.10
14:00
Binh Dinh – Bong Da Hue 1–1
10.10
14:00
Binh Duong – Lam Dong 3–1
10.10
14:00
Hung Yen FC – Gia Dinh 8–1
10.10
11:30
Long An – Thep Can Tho 0–0