Teplice B – SK Zapy
Ultimele 5 / 5: Teplice B marchează 1.0 și primește 2.0. SK Zapy 1.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 26% · Egal 24% · Oaspete 50%
Goluri / meci
1.0 + 1.8
Peste 2.5
1.59 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.59 · Nu 2.22
Analiză Teplice B – SK Zapy
Teplice B o primește pe SK Zapy duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Teplice B are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. SK Zapy are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, SK Zapy stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Teplice B a câștigat 1, SK Zapy a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 05.04.2026, s-a terminat SK Zapy 1–2 Teplice B.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.75 / 1.80. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 26% pentru Teplice B, 24% pentru egal și 50% pentru SK Zapy. Favorită e SK Zapy. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.59 și sub 2.5 la 2.20, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.59 și Nu la 2.22.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,90) și cele deduse din cote (1,23 – 1,79) și ajunge la 1,16 goluri estimate pentru Teplice B și 1,84 pentru SK Zapy, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Teplice B câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 23%, iar SK Zapy câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%.
| Indicator | Teplice B | SK Zapy |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 40% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,16 | 1,84 |
| Șanse de victorie (model) | 24% | 53% |
Goluri estimate
1,16 – 1,84 · total 3,00
1X2 model
24% · 23% · 53%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Teplice B ↓ / SK Zapy → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 9,2 | 8,4 | 5,2 | 2,4 | 0,9 |
| 1 | 5,8 | 10,6 | 9,8 | 6,0 | 2,8 | 1,0 |
| 2 | 3,3 | 6,2 | 5,7 | 3,5 | 1,6 | 0,6 |
| 3 | 1,3 | 2,4 | 2,2 | 1,3 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Teplice B, coloane = goluri SK Zapy.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Teplice B. Teplice B primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie SK Zapy are 53% în model (cotă corectă 1.89), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.04.26 | SK Zapy – Teplice B | 1–1 | 1–2 |
| 06.09.25 | Teplice B – SK Zapy | 0–1 | 1–1 |
| 20.04.25 | SK Zapy – Teplice B | 1–0 | 1–1 |
| 22.09.24 | Teplice B – SK Zapy | 0–1 | 0–2 |
| 14.04.24 | SK Zapy – Teplice B | 3–0 | 5–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Teplice B – SK Zapy?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Teplice B – SK Zapy?
Meciul face parte din 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Teplice B – SK Zapy?
Cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.75 / 1.80. Fără marjă, asta înseamnă 26% pentru Teplice B, 24% egal și 50% pentru SK Zapy, cu SK Zapy favorită la cota 1.80.
Câte goluri se așteaptă în Teplice B – SK Zapy?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,16 pentru Teplice B, 1,84 pentru SK Zapy). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.