Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

CehiaCehia · 3. CFL

Dynamo Ceske Budejovice – Loko Vltavin

16:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Loko Vltavin
VÎÎÎV
11.18 X6.20 28.80
1X1.02 X23.35 121.07

Ultimele 5 / 5: Dynamo Ceske Budejovice marchează 3.6 și primește 2.0. Loko Vltavin 1.6 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 76% · Egal 14% · Oaspete 10%

Goluri / meci

3.6 + 1.6

Peste 2.5

1.32 · forma 100% / 100%

GG

Da 1.71 · Nu 2.02

Analiză Dynamo Ceske Budejovice – Loko Vltavin

Dynamo Ceske Budejovice o primește pe Loko Vltavin sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dynamo Ceske Budejovice are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 18 goluri marcate și 10 goluri primite (3,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Loko Vltavin are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 13 goluri primite (1,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Dynamo Ceske Budejovice stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.18 / 6.20 / 8.80. După ce scoatem marja (aproximativ 12,2% pe piața asta), rămân 76% pentru Dynamo Ceske Budejovice, 14% pentru egal și 10% pentru Loko Vltavin. Favorită e Dynamo Ceske Budejovice. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.32 și sub 2.5 la 2.90, adică 69% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.71 și Nu la 2.02.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (3,10 – 1,80) și cele deduse din cote (2,67 – 0,88) și ajunge la 2,88 goluri estimate pentru Dynamo Ceske Budejovice și 1,34 pentru Loko Vltavin, adică 4,22 în total. Cu aceste valori, Dynamo Ceske Budejovice câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Loko Vltavin câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorDynamo Ceske BudejoviceLoko Vltavin
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-22-0-3
Puncte / meci1,801,20
Goluri marcate (medie)18 (3,6)8 (1,6)
Goluri primite (medie)10 (2,0)13 (2,6)
% Peste 2.5100%100%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)2,881,34
Șanse de victorie (model)69%15%

Goluri estimate

2,88 – 1,34 · total 4,22

1X2 model

69% · 16% · 15%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

70% · cotă corectă 1.43

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
18%3
20%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dynamo Cesk. ↓ / Loko Vltavin →012345
0 1,5 2,0 1,3 0,6 0,2 0,1
1 4,2 5,7 3,8 1,7 0,6 0,2
2 6,1 8,2 5,5 2,4 0,8 0,2
3 5,9 7,8 5,3 2,3 0,8 0,2
4 4,2 5,6 3,8 1,7 0,6 0,2
5 2,4 3,3 2,2 1,0 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dynamo Ceske Budejovice, coloane = goluri Loko Vltavin.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Dynamo Ceske Budejovice. Dynamo Ceske Budejovice primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Loko Vltavin. Loko Vltavin primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,90 goluri, cotele doar 3,54. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Dynamo Ceske Budejovice are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.71 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.6
Goluri / meci
1.6
2.0
Primite / meci
2.6
60%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
100%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dynamo Ceske Budejovice – Loko Vltavin?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dynamo Ceske Budejovice – Loko Vltavin?

Meciul face parte din 3. CFL (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Dynamo Ceske Budejovice – Loko Vltavin?

Cotele 1X2 sunt 1.18 / 6.20 / 8.80. Fără marjă, asta înseamnă 76% pentru Dynamo Ceske Budejovice, 14% egal și 10% pentru Loko Vltavin, cu Dynamo Ceske Budejovice favorită la cota 1.18.

Câte goluri se așteaptă în Dynamo Ceske Budejovice – Loko Vltavin?

Modelul nostru estimează 4,22 goluri (2,88 pentru Dynamo Ceske Budejovice, 1,34 pentru Loko Vltavin). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din 3. CFL
17.10
11:15
Motorlet Praga – Sparta Praga B 3.251.90
17.10
11:15
Chrudim – Horni Redice 1.923.30
17.10
16:00
Banik Sous – Varnsdorf 1.923.15
17.10
17:00
Slavia Praga C – Kraluv Dvur 2.872.07